Такими діями окупанти вчергове хочуть залякати кримських татар. Про це в ефірі одного з телеканалів заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

До речі Кричуще порушення прав людини, – Зеленський відреагував на обшуки й арешти кримських татар

"Акт помсти"

У МЗС зазначають: усі 5 кримських татар, в яких провели обшуки – активісти, які відвідували судові засідання, допомагали родичам тих, кого вже кинули за ґрати. Такі дії – не інакше як переслідування.

Це, на жаль, системна історія, ми розуміємо, що мета таких акцій одна і дуже проста: параліч, ввести людей в такі умови страху, щоб кожен розумів, що може бути наступним, – сказала Джапарова.

Один із затриманих – Рустем Мусаров – за годину до обшуків повернувся із Ростова-на-Дону, де оголошували вирок 4 політв'язням у "справі Хізб ут-Тахрір". Джапарова зазначила, що це може бути помстою Росії за підтримку своїх.

Вона підкреслила, що всі українські політв'язні, які перебувають у Криму або в Росії, мають консульський захист і адвокатів, яких оплачує Україна.

Незаконні обшуки в Криму від окупантів: головне

  • Спецслужби окупанта вдерлися в помешкання активістів 17 серпня, приблизно о 4 ранку.
  • Під час обшуків вони затримали 5 кримських татар: Рустема Мусарова, Заура Абдулаєва, Рустема Таїрова та Джаббара Бекірова, Раїфа Февзієва.
  • Вони відвідували усі судові засідання у справах кримських політв'язнів та підтримували їхні сім'ї. Також активісти організовували масові заходи у своїх місцевостях.
  • Силовики прийшли вранці, тож адвокати активістів навіть не встигли прибути на обшуки.
  • Обшуки завершилися незаконними арештами. За ґратами опинились: Раїф Февзієв, Джаббар Бекіров і Рустем Таїров – вони перебуватимуть у СІЗО до жовтня.
  • Українська прокуратура відкрила кримінальні справи щодо таких дій.