Про це повідомив заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв.

За словами Єлісєєва, в Берліні Порошенко окреслив 5 ключових позицій, які повинні бути включені в "дорожню карту" і на них наголошує українська сторона.

Президент України на саміті в Берліні чітко окреслив 5 ключових так званих "червоних ліній", які для української сторони є принципово важливими і повинні бути відображені в майбутній "дорожній карті,
– цитує Єлісєєва "Інтерфакс-Україна".

За його словами, перша позиція – це питання неконтрольованої на сьогодні ділянки україно-російського кордону.

Читайте також: "Нормандські ігри", або Як зупинити вбивцю

В АП наполягають на тому, що моніторингова місія ОБСЄ повинна отримати безперешкодний доступ до всієї окупованої території на Донбасі, включаючи кордон.

Друге – це питання виведення російських військ і озброєння. Третє – це забезпечення безпеки можливих місцевих виборів силами міжнародного компонента,
– наголошують у Порошенка.

Четвертим обов’язковим питанням на Банковій називають розпуск всіх фейкових "ДНР/ЛНР".

І п'яте, за словами Єлісєєва, це негайне звільнення всіх українських заручників, які перебувають на окупованих територіях, і українських політв'язнів, які утримуються у в'язницях на території РФ.

Ці п’ять пунктів, як наполягають в Адміністрації Президента,є ключовими вимогами української сторони в контексті підготовки майбутньої "дорожньої карти".

Нагадаємо, 19 жовтня у Берліні відбулась зустріч у Нормандському форматі.