Уся Донецька область знає, що таке "Стирол". Через кілька днів після того, як на заводі ставався викид, працівників підприємства зазвичай несли у трунах, а регіоном йшли жовті дощі, від яких листя на деревах скручувалися у трубочки або взагалі ставали дірявими. Мешканці ж отримували отруєння різного ступеню важкості.

Читайте також: Зрадники серед нас: як голова іноземних громадських організацій працює на Росію

Попри те, що виробництво аміаку не ведеться із самого початку створення "новоросії" (Київ годувати перестали, отже нащо взагалі заводам працювати?), хімічні речовини на території "Стиролу" залишились у такому вигляді, що вистачить на три Чорнобилі, якщо, не дай Боже, вибухне.

Але якось обходилося без інцидентів. До сьогодні. Нещодавно мешканці Горлівки почали скаржитися на печіння в роті і носі, різі в очах, сльозоточивість, соплі та закладеність носа. Особливо страждають від симптомів ті, у кого алергія, астма й інші захворювання дихальних шляхів. Серед мирних жителів та місцевих терористів одразу ж поповзли чутки про якийсь таємничий викид хімічних речовин у повітря. Кажуть, мов, у районі так званого 405 кварталу біля ринку "Олександрійський" є склади, куди також завозили бочки з невідомим вмістом. Так ось місцеві стверджують, що викид стався звідти через необережне поводження з ємністями. На територію цих складів МГБшники нікого не пускають, то ж що там сталося, сказати не можна.

Але є інша інформація про інцидент. Буквально кілька днів тому "народний мер" міста, а потім – курляйтер Захарченко наперебій казали про перемогу над фашизмом, початок роботи з виробництва медпрепаратів на базі "Стиролу". Кажуть, "Хлорофіліпт" виготовлювати збираються. Та не простий, а "розроблений вченими" "ДНР".

Смішно, аби не було б так сумно. Звісно, ніхто нічого не розробляв, тим паче, що цей медпрепарат використовують вже з десяток років. Симптоми людей, які отруїлися, нагадують ті ж, що виникають у якості побічних ефектів від ліків. Втім, не треба бути навіть досвідченим спеціалістом у хімічній галузі, щоб зрозуміти, що аж ніяк викид досить безпечних для людей речовин, з яких роблять "Хлорофіліпт", зможе більш-менш серйозно призвести до отруєння людей.

То ж, більш логічним буде припущення, що окупанти вирішили займатися зовсім не виготовленням нікому не потрібних ліків, а чимось більш серйозним, наприклад, намагаються знову запустити виробництво амміаку. Про це теж розмовляли наприкінці минулого року. От із викидом цієї речовини симптоми сходяться взагалі геть усі, до того ж аварії на підприємстві ставалися навіть при Україні, коли діяльність "Стиролу" нібито контролювали відповідні органи. А про який контроль та яку техніку безпеки може йти мова, коли річ про "ДНР"?

Так чи інакше, місцеві лікарі не можуть поставити захворілим точний діагноз, оскільки не знають, що була за речовина. Кажуть лише, що через тиждень-два все повинно пройти.

Але це не означає, що повторного викиду не буде.

Читайте також: Чому жителів Донбасу масово женуть з Росії?