Інструменти і методи нанесення тату майже не змінились за вікову історію. Навики часто передають від батька до сина.

Для татуювання майстри Самоа використовують ікло кабана. Сам процес є дуже болючим, а загоєння тривалим.

Попри прихід християн, які критикували татуювання, мешканці Полінезії через покоління все ж зберегли своє унікальне ремесло.

"Слово “тату” пішло від слова “татау”. Усі майстри тату у світі скажуть Вам, що татуювання зародилося тут - у Самоа", - каже майстер тату Майкл Хікі.

"Ця частина нашої культури існувала з самого початку, це частина нашого життя, і кожен чоловік має мати татуювання. Ось чому ми називаємо це - "татау", що означає "обов’язок", - розповідає майстер тату Петело Сулуапе.

У самоанців усі татуювання схожі і наносяться на частині тіла від талії до колін. На малюнках зображають океан, а також різних тварин. З плином часу самоанці не забувають про свою культуру і приїжджають на острови, аби зробити тату.

"Усе більше людей хочуть зробити собі тату. Навіть ті люди, які народилися і виросли закордоном, і не говорять мовою Самоа, хочуть виглядати як ми", - каже Петело Сулуапе.

Та ніщо не стоїть на місці. Поряд з традиційним мистецтвом тату на Самоа розвиваються і сучасні стилі з використанням сучасних інструментів. Майстри намагаються передати старовинні ескізи у новій обробці.