За підрахунками фахівців, з такою державною допомогою за рік житлове питання мають шанс вирішити менше півтори тисячі українців. У профільному міністерстві тимчасом обіцяють - грошей буде більше - загалом 340 мільйонів.

“Домовленість у Кабміні була такою – ми зараз їх використовуємо і відразу ж готовий новий проект під те, що ми вважаємо за потрібне. Перм’єр сказав – я підтримаю не залежно від того, що так складності є в фінансуванні, тим не менше цей процес буде неперервним. Думаю, те що задумали, ми отримаємо ”, - каже віце-прем’єр-міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Віктор Тихонов.

Державними грошима черговики можуть сплатити 30% вартості житла. Решта - за власний кошт. При цьому, аби отримати держдопомогу, дохід на одного члена сім’ї не повинен перевищувати чотирьох середніх зарплат. Такі умови участі у програмі - роблять омріяне житло недоспаним для більшості черговиків.

“Швидше за все сума, яка виділяється в цьому році не буде освоєна на 100%. Потрібно мати кошти в бюджеті та переформатувати розподіл першого внесок на приклад 70% держави та 30% фізична особа”, - каже президент Асоціації фахівців з нерухомості України Сергій Злидень.

Не використали усіх грошей і минулого року. Щоправда, пояснюють у фонді сприяння молодіжному будівництву, зі 100 мільйонів гривень встигли розподілити 70, оскільки отримали кошти лише восени. Тож взимку довелося повертати решту до бюджету. Відтак житло за програмою купили менше 600 родин.

“В минулому році ми практично всіх бажаючих задовольнили. У нас були можливості надати більше коштів на цю програму, але я вже казав з огляду на те, що ми фактично почали працювати з вересня, а з людьми десь з жовтня, тобто 2 місяці ми фактично працювали з людьми”, - каже голова правління Держфонду сприяння молодіжному будівництву Леонід Рисухін.

“Третина державних грошей, виділених на програму доступне житло у минулому році пішло на ось цей будинок. Вже у квітні півтори сотні українських родин отримають ключі від власних помешкань. Аби зробити їх щасливими вистачило 25 мільйонів державних грошей”, - каже журналіст Ярослав Кречко.

Для участі у програмі вже цього року відібрано понад 130 об`єктів незавершеного будівництва. Загальна вартість квартир у них становить понад 2 млрд. гривень. Будівельники переконують, добудова житла за програмою - їм вигідна.

“Будь-який забудовник зацікавлений у тому, щоб у нього будувались будинки і продавались це стабільне фінансування, якщо є фінансування, є постійний процес будівництва, це інвестори, які бачать що будується і безумовно це імідж, імідж компанії”, - каже заступник директора департаменту комерційної нерухомості будкомпанії Ігор Кравченко.

Тим часом, згідно з підрахунками чиновників, нині в Україні у черзі за власним житлом вичікує 1 мільйон 200 тисяч українців. Хоча б трохи посунути квартирну чергу, за словами експертів, могло б відновлення доступного іпотечного кредитування, а також згода банків брати під заставу квартири в недобудованих будинках.