Про це 24 каналу розповів енергетичний експерт Дмитро Марунич.

Читайте також: Тарифи на газ у 2020 році: чи підвищаться ціни?

Є підстави для зниження ціни на гривню – на бензин і дизпаливо, які коштують приблизно однаково. Все залежить від курсу гривні по відношенню до долара. Сумнівно, що нинішній курс долара довго протримається. Але повільно ціни знижуються. Ціна нафти відносно стабільна. Ключовий фактор – курс долара,
– наголошує Дмитро Марунич.

Експерт додає: якщо ринок буде стабільним, а курс долара такий, як і зараз, то зниження на гривню буде в найближчому майбутньому. Якщо ці параметри змінюватимуться, нафта почне дорожчати, то, відповідно, і ціни на дизпаливо і нафту реагуватимуть на це.

Що відомо про ціни на пальне? 23 грудня президент Володимир Зеленський провів нараду з представниками компаній – учасниць паливного ринку, нафто- та газовидобувної галузі й мереж автозаправних станцій, під час якої сторони обговорили питання зниження цін на пальне на українських АЗС та детінізації ринку. Зеленський звернувся з пропозицією більш активно відреагувати на зміцнення курсу та зменшити відповідно ціну на бензин. Не надати знижки, а зменшити ціну. Після заклику Зеленського ціни на пальне знизилися.

курс гривні
Курс валют на наступні роки / інфографіка 24 каналу