"У виборчому бюлетені на виборах президента України 25 травня 2014 року буде 23 прізвища, 23 кандидати", - повідомив голова ЦВК Михайло Охендовський.
Кличко підтримав Порошенко, Тимошенко підтримує цукерками
Серед них немає Віталія Кличка. Його союз з Петром Порошенком поки що найбільша несподіванка кампанії. Порошенка, ще до рішення лідера УДАРу, соціологічні дослідження ставили на впевнене перше місце у перегонах. Кличко був другим, за ним Тимошенко.
"З Юлією Тимошенко ми перебуваємо у достатньо ефективному діалозі. Я останні пару днів її не бачив, але я не виключаю, що процес переговорів також може прийти до об’єднання демократичних сил. Чого хоче народ, те політики мають давати", - вражає кандидат у президенти Петро Порошенко.
Я і так щодня підтримую Петра Порошенка, я регулярно купую цукерки Roshen
"Я і так щодня підтримую Петра Порошенка, я регулярно купую цукерки Roshen, регулярно моя родина споживає тільки цю марку. Я думаю, що це добра підтримка, але я вважаю, що вибір мусять робити люди", - сказала кандидат у президенти Юлія Тимошенко.
"Газова принцеса" проти "шоколадного короля"
У Тимошенко і Порошенка – давня історія взаємин. У 2005 році вони стояли поруч на інавгурації Ющенка. А вже менше, ніж через рік протистояння тодішніх прем’єр-міністра і секретаря РНБО фактично спричинило розвал помаранчевої команди.
Та владні кабінети "газова принцеса" та "шоколадний король" надовго не полишали. Юлія Тимошенко знову очолила уряд. Наприкінці президентства Ющенка у її Кабміні главою МЗС працював Петро Порошенко.
Доля Тимошенко за правління Януковича відома. Порошенко ж сидів по ліву руку від четвертого президента, не лише, як міністр закордонних справ на початку його каденції. У 2012 році він очолював міністерство економіки в уряді Азарова. Потім як самовисуванець подався у народні депутати і зрештою з перших днів Євромайдану постійно потрапляв у кадр.
Зарано списувати Тігіпка і Добкіна, вони мають шанси
На тлі розчарування в опозиційній трійці, рейтинг Порошенка почав різко зростати. Хоча називати його та Тимошенко як стовідсоткових учасників другого туру – рано, адже рейтинги, особливо в нинішніх умовах, річ мінлива.
Соціологія ще не показала наслідки альянсу Кличка і Порошенка
"Соціологія ще не показала наслідки альянсу Кличка і Порошенка. Я б не списував зараз ні Тігіпка, ні Добкіна з прагнення зайняти друге місце чи перше місце і потрапити до другого туру", - сказав політолог Євген Магда.
Для Сергія Тігіпка – це будуть другі президентські вибори. У 2010 році його сприймали як так звану третю силу. Цим можна пояснити досить високий результат – 13%.
Та після кількох років роботи у команді господаря Межигір’я, зараз Тігіпко вочевидь може розраховувати на підтримку здебільшого частини електорату того ж Януковича. Хоча Партія регіонів його кандидатуру не підтримала.
"Ми повинні самі собі чесно сказати, що Януковича сотворили тут ми. І почалося все ось з таких з'їздів. Ми минулого разу з вами голосували за кандидатів у Верховну Раду, не бачачи списків", - сказав кандидат у президенти Сергій Тігіпко.
Регіонали висунули одіозного Добкіна, самовільно подалися Бойко і Царьов
Офіційним висуванцем донедавна найпотужнішої партії країни став не Тігіпко, а одіозний Михайло Добкін. Колишній харківський губернатор зараз під слідством за сепаратизм. Днями суд замінив регіоналу запобіжний захід - з домашнього арешту на особисте зобов’язання. Відтак Добкін зможе провадити повноцінну передвиборчу кампанію.
Усупереч рішенню партії, самостійно у президенти, окрім Сергія Тігіпка, подалися регіонали Юрій Бойко та Олег Царьов.
В остаточному списку кандидатів також є радикал Олег Ляшко, лідер "Свободи" Олег Тягнибок, голова "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко, медик Ольга Богомолець, лідер правого сектору Дмитро Ярош, комуніст Петро Симоненко.
Також чимало політиків, які привертатимуть до себе увагу, але не можуть розраховувати на бодай 1% голосів українців. Дві третини кандидатів Комітет виборців вважає технічними.
Дві третини кандидатів – технічні, Кремлю вигідний зрив президентських виборів
"Мотиви технічних кандидатів різні: хтось має проблеми з законодавством, хтось буде займатись елементарним інформаційним кілерством", - повідомив голова Комітету виборців України Олександр Черненко.
А ще частина - працюватиме на Росію. Кремлю вигідний зрив президентських виборів, адже тоді і далі легітимним можна називати Віктора Януковича. Особливо ситуація може загостритись, якщо до другого туру вийдуть кандидати, яких не сприймають на сході.
"Якщо буде очевидно, що, умовно кажучи, у Львівській області проголосували 80%, а в Донецькій 10%, то зрозуміло, що це буде козир для Росії, яка буде говорити, що на південному-сході хочуть свого президента", - пояснив політолог Євген Магда.
Очевидно, у риториці кожного з кандидатів у президенти України лунатиме тема повернення Криму та збереження територіальної цілісності. Напруги кампанії додає присутність на кордоні російської армії.