Цьогорічна проща ювілейна – вона присвячена 150-річчю коронації Зарваницької чудотворної ікони Божої Матері. За переказами, на місці духовного центру в XV столітті жили монахи. Уві сні одному з ченців з'явилась Богородиця, яка наказала звести тут церкву. Прокинувшись, монах побачив красиву долину і джерело. А у воді виблискувала Ікона Пресвятої Богородиці. Щоб на неї подивитися, люди долають тисячі кілометрів.

Є люди з Луганська, є люди з Донбасу, з неконтрольованих територій сюди добралися. З Криму, з Сімферополя, з Севастополя – з Криму люди сюди прибули. Матінка Божа Зарваницка зібрала всіх наших людей, які розсіяні по цілому світі,
– зауважує архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк.

Читайте також: У Верховній Раді планують читати "Отче наш" після відкриття засідань

У суботу до Зарваниці також прибув посланець Ватикану – Префект Конгрегації Східних Церков, кардинал Леонардо Сандрі. Спочатку разом з Главою Української Греко-католицької церкви Святославом Шевчуком він зустрівся з молоддю. А в неділю він взяв участь в урочистій літургії.

Поручаймо Марії, разом із намірами за мир в Україні також особливу молитву за молодь цієї країни. Любимо та завжди слухаймо пресвяту Богородицю,
– звертається до прочан кардинал Леонардо Сандрі

Люди вірять, що чудотворна ікона Божої Матері може творити дива. За словами прочан, тут були дух та сила молитви, яка піднімається до небес. А також вони відчували Богородицю в кожному подиху та дотику. За попередніми підрахунками, цього року на прощу до Зарваниці з'їхались понад сто тисяч вірян.

Автор сюжету: Зоряна Яремишин