У судовому позові він просить скасувати запроваджені проти нього американські санкції, повідомляє видання Bloomberg.

Читайте також: США та Канада вслід за ЄС вдарили по Росії санкціями через агресію на Азові: хто у списку

Дерипаска вважає, що він став "останньою жертвою" внутрішнього політичного конфлікту в США, пов’язаного з розслідуванням ймовірного російського втручання у вибори 2016 року.

Після запровадження американських санкцій Дерипаска вимушено продав контрольний пакет у фірмах "Русал" та En+. Це було умовою збереження доступу компаній до американського ринку. Видання зазначає, що після цього бізнесмен втратив понад сім мільярдів доларів.

Про яке російське втручання у вибори йде мова?Підставою для нього стала кібератака на Національний комітет Демократичної партії США, внаслідок якої у відкритий доступ потрапили тисячі листів працівників штабу Гілларі Клінтон. Розвідка США з'ясувала, що злом здійснили два угруповання російських хакерів – Cozy Bear і Fancy Bear.

Приводом для розширення "російського розслідування" стало досьє на чинного президента Америки, зібране колишнім офіцером британської розвідки Крістофером Стілом протягом 2015-2016 років, та викриття численних контактів членів передвиборчого штабу Дональда Трампа із російськими чиновниками.

Розслідування веде Міністерство юстиції США та спецпрокурор Роберт Мюллер з метою з'ясувати, чи не сприяла Росія обранню Трампа на пост президента США.

Як відомо, США зняли санкції з трьох компаній російського олігарха Олега Дерипаски, які потрапили під обмеження в квітні 2018 року – "Русал", En + і "Євросибенерго".

Що відомо про санкції проти Олега Дерипаски?19 грудня стало відомо, що Міністерство фінансів США планує зняти санкції з компаній російського олігарха Олега Дерипаски, серед яких найбільший у світі виробник алюмінію компанія "Русал".

Санкції були введені США в квітні 2018 року проти російських олігархів, наближених до президента Путіна у справі щодо втручання Москви в президентські вибори 2016 року.

В переліку опинилось 38 російських багатіїв, серед яких і Олег Дерипаска. Акції компанії "Русал" Дерипаски впали вдвічі після санкцій США. Компанії США почали анулювати контракти з російськими організаціями зі списку санкцій.