Міський голова Мелітополя Іван Федоров переконаний, що ЗСУ звільнять Херсон вже незабаром. На його думку, це трапиться у найближчі тижні.

До теми "Розстріляємо і будете валятися у крові", – жителі Мелітополя розповіли про окупацію міста

Він додав, що те ж стосується Мелітополя – від Запорізького напрямку до Мелітополя українські захисники та захисниці просунулись вже на більш ніж 10 кілометрів.

Херсон та Мелітополь скоро можуть звільнити

Під час свого останнього відеозвернення Іван Федоров звернувся до мешканців Херсона та Мелітополя, яким наразі доводиться виживати в окупації.

Хочу констатувати декілька фактів для того, щоб підтримати й повернути віру тим людям, які перебувають на окупованих територіях. На сьогодні наші героїчні ЗСУ значно просунулись і перебувають на кордонах Херсона. Я впевнений, що найближчим часом, у найближчі тижні місто Херсон буде звільнене нашими героїчними військовими. Така ж ситуація у напрямку міста Мелітополь. Вже більш ніж на 10 кілометрів просунулись від Запоріжжя у бік Мелітополя наші ЗСУ,
– сказав Федоров.

Він зауважив, що останнім часом в Україну надходить велика кількість зброї від західних партнерів. На думку мера Мелітополя, це "абсолютно точно наближає нас до перемоги". Він висловив сподівання, що найближчим часом західної зброї буде достатньо для того, щоб звільнити окуповані росіянами міста.

Останні тижні росіяни знову почали масово викрадати людей

Федоров зробив ще одне важливе повідомлення. На жаль, на окупованих територіях окупанти щодня викрадають людей, насамперед пасторів та активістів. Останні тижні вони роблять це надзвичайно часто, щоб залякати місцевих жителів, які їх не підтримують.

Тож мер міста наголосив, що потрібно відразу повідомляти про зникнення та викрадення людини. Це допоможе спецслужбам України своєчасно зафіксувати випадок та оперативно на нього відреагувати. Людина одразу потрапить у реєстр, тож, відповідно, шанси на її повернення додому значно зростуть.

Іван Федоров додав, що сподівається на те, що після війни усі люди, які перебували в полоні, отримають моральну та матеріальну компенсації.

Мелітопольці очікують на повернення України

  • Ще на початку окупації жителі Мелітополя активно проводили мітинги та протести, щоб показати, що не чекають росіян на своїй землі. Але окупанти почали заарештовувати та залякувати активістів і представників місцевої влади, тож люди перейшли до іншої стадії спротиву – у Мелітополі діє досить потужний партизанський рух.
  • До прикладу, співпрацюючи з силовими структурами України, героїчні мелітопольці зуміли організувати підрив ліній залізничного транспорту та бронепотягу з окупантами. Наразі місцеві жителі труять росіян, які викрадають українську сільськогосподарську продукцію, зокрема славнозвісну мелітопольську черешню.
  • Партизани ліквідували у Мелітополі щонайменше понад сотню окупантів, серед яких є й особи високого рангу. Також вони надають українським військовим великий масив цінної інформації про дислокацію сил противника та їхній склад.

До теми – мер Мелітополя про ситуацію на фронті: дивіться відео