Про це 24 Каналу розповів експерт Defense Express Іван Киричевський. Він підкреслив, що британці можуть передати бажану зброю, але не варто мати завищені очікування, адже далекобійних ракет у Великій Британії не так багато.

Дивіться також Дайте нам крила, щоб захистити свободу: Зеленський потрапив на обкладинки британських ЗМІ

Киричевський припустив, що Британія може передати Україні певну кількість ударних безпілотникків, до яких можна приєднати радянські авіабомби і завдати ударів у глибокий тил противника. Натомість зауважив, що крилаті ракети SCALP та Storm Shadow, які можуть приєднуватися до британських винищувачів, є дефіцитними.

Навряд британці даватимуть нам їх просто так, а інших ударних засобів на велику відстань у британців немає, окрім Tomahawk на підводних човнах британського флоту, але атомні підводні човни точно давати ніхто не буде, наскільки відомо,
– додав Киричевський.

Можливості британських далекобійних ракет

За словами Киричевського, британці бережуть далекобійні ракети для власних військових місій, наприклад, в Іраку чи Афганістані.

"Ці ракети по-своєму хороші. Проблема лиш в тому, що для них потрібен відповідний носій", – додав мовець.

Він згадав версії, що український СУ-24 можна переобладнати для використання таких ракет, але питання в тому, чи залишилася в нас необхідна кількість літаків, аби відволікти їх від іншої воєнної роботи і адаптувати під цю крилату ракету.

Британці, якщо раптом все-таки дадуть нам SCALP або Storm Shadow, все-таки американців з Atacms далеко закинуть, бо навіть в експортній версії ракета SCALP більш далекобійна, до 300 кілометрів, і має більшу масу бойової частини,
– зауважив експерт.

Ще однією перевагою британських ракет є те, що вони розроблялися так, аби російські радари їх не побачили, отже система ППО ворога буде безсилою проти неї, резюмував Киричевський.

Візит Зеленського до Великої Британії: головне

  • У виданні Euractiv зазначали, що однією з цілей візиту Зеленського до Європарламенту є пришвидшення перемовин щодо надання Збройним Силам західного озброєння.
  • Військовий експерт Ігаль Левін переконаний, що візит Зеленського до Британії значною мірою пов'язаний із питанням авіації. Велика Британія буде в цьому питанні флагманом, як відбулося і з танками.
  • Повідомляється, що український президент хоче отримати далекобійну артилерію, обіцяні танки, винищувачі та боєприпаси.