Про це 24 Каналу повідомив військовий експерт Ігаль Левін. Він переконаний, що рішення про підготовку українських пілотів означає, що Україна в цьому році отримає літаки.

Дивіться також Зеленський у британському парламенті попросив літаки для "королів" України

Левін наголосив, що варто розділяти політичне рішення та технічні можливості військової допомоги Україні. Політичне рішення розробляється прямо зараз, про це дискутують. Технічні питання теж уже почали вирішуватися, припустив мовець.

Я майже впевнений, що візит Зеленського до Великої Британії значною мірою пов'язаний із питанням авіації. Велика Британія буде в цьому питанні флагманом, як відбулося і з танками,
– додав експерт.

Він переконаний, що після Великої Британії рішення про передачу літаків ухвалять і інші країни.

Які літаки може отримати Україна

За словами Левіна, першочергово Україна має отримати літаки четвертого покоління, наприклад, Eurofigfter та F-16. Адже підготовка пілотів для освоєння F-35 може зайняти не просто місяці, а роки. Польща з радянського озброєння на F-16 переходила протягом 15 років.

Коли йде війна, звичайно, все проходить максимально пришвидшено. Пілотів можна підготувати за 6 – 8 місяців, однак є непідтверджена інформація, що це почалося ще минулого року,
– повідомив експерт.

Він переконаний, якщо раніше підготовка не почалася, то цілком реально до кінця цього року підготувати пілотів та наземний персонал для управління та обслуговування західних винищувачів.

Зеленський у Великій Британії: дивитися відео

Візит Зеленського до Великої Британії: що відомо

  • Близько 12:40 за київським часом борт з президентом України приземлився у Великій Британії. Важливо, що літак прибув в аеропорт Станстед, який розташований на півночі Лондона.
  • Глава України вирушив у Вестмінстерський палац. Оплески не зупинялися ні на мить під час сходження Зеленського до трибуни.
  • Зеленський подарував спікеру парламенту Великої Британії шолом пілота.