Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Читайте також: Скільки зекономила Україна без російського газу: вражаюча сума

У "Нафтогазі" зазначили, що у рішенні Стокгольмського арбітражу йшлося, про те, що Україна має знизити тариф на транзит російського газу до ЄС.

Але Росія відмовляється визнавати рішення арбітражу і продовжує платити за транзит за старими цінами. Це призводить до виникнення переплат "Газпромом" за послуги українського транзиту.

Таким чином, Нафтогаз зарахував понад 9 мільйонів доларів переплати за послуги транзиту, надані у серпні, у якості платежу в рамках виконання арбітражного рішення,
– повідомляє прес-служба компанії.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж зобов'язав російського монополіста "Газпром"доплатити НАК "Нафтогаз України" 4,63 мільярда доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Враховуючи борги "Натфогазу", російський монополіст має сплатити 2,56 мільярда доларів українській компанії.

7 червня "Газпром" оскаржив арбітражне рішення, а 13 червня Апеляційний суд округу Свеа задовольнив це клопотання і схвалив наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Проте вже 18 червня "Нафтогаз" подав апеляцію до суду Швеції, який видав наказ про призупинення процедури виконання рішення арбітражу за клопотанням "Газпрому".