Від серпня Міністерство соціальної політики розглядає питання про те, чи мають бути однаковими соцвиплати у тих громадян України, які перебувають у вдома та за кордоном. Очільниця відомства Оксана Жолнович прокоментувала це питання.

Читайте також Пенсії з 1 жовтня зросли: на скільки й для кого

Виплати українцям, які виїхали за кордон

За словами Жолнович, усе залежить від того, які саме соціальні виплати отримує людина. Наприклад, субсидії можуть нараховуватись за певні комунальні послуги в межах України.

Звісно, що при перерахунку буде братися до уваги кількість членів домогосподарства, які на сьогодні є фізично в Україні. Норматив на відсутніх членів домогосподарства зараховуватись не буде,
– заявила міністерка.

Важливо, громадяни нашої держави, які змінили місце проживання в межах України, можуть претендувати на оформлення субсидій.

Нарахування пенсій біженцям

Міністерка соцполітики наголосила, що пенсія прив'язана до страхового стажу, а не місця перебування. Тому пенсіонери, що виїхали за кордон, можуть не переживати.

Обов'язок держави – заплатити людині ці гроші. Отож пенсії ми продовжуємо виплачувати й тим, хто через війну тимчасово виїхав за кордон,
– сказала Жолнович.

Також очільниця відомства повідомила, що:

  • виплати пенсій по інвалідності;
  • допомога дітям по інвалідності;
  • виплати одиноким матерям.

Це також ті соцвиплати, які уряд продовжуватиме перераховувати незалежно від того, де перебуває людина.

Читайте також Жителі нещодавно звільнених територій отримають додаткові виплати

Житлові субсидії біженцям, які виїхали за межі країни

Нагадаємо, 16 вересня Кабмін затвердив постанову про надання пільг українцям, які змушені були покинути Україну. У документі йдеться про те, що всі, хто цього потребують, зможуть отримувати субсидії на житло.

Раніше це було не можливо для тих громадян, які довше ніж 60 днів перебувають за кордоном.

Варте уваги – інтерв'ю з переселенцем, який втікав від війни: дивіться відео