Руденко розповів, що народився 1974 року в Дніпропетровській області, а у 1975 році переїхав на територію Криму. Він зазначив, що навчався у Полтаві у Вищому військовому училищі зв'язку.
До теми Почали готувати ще в січні, – полонений розповів, як планували наступ Росії на Україну
"Там прийняв присягу на вірність народу України. У 1997 році став офіцером Збройних Сил України. До 2009 року служив на території Полтави на різних посадах. Також одружився у Полтаві. Разом з дружиною у 2011 році, коли народилася дочка, переїхав до Криму", – розповів окупант.
Була можливість не зраджувати
За словами Руденка, він до 2013 року служив у 126 окремій бригаді берегової оборони на посаді командира роти зв'язку. Проте у 2014 році перейшов на бік Росії.
"Тобто прийняв другу присягу. Хоча для всіх офіцерів була можливість поїхати на територію України. Від 2000 року проводили пропаганду, що в Росії жити краще. Населення зомбували. Разом з ним і військових", – сказав полонений.
Він додав, що після окупації піднялись ціни на їжу, паливо, газ, погіршилася екологія, постачання води. Зазначив, що їм обіцяли золоті гори, але стало гірше.
Думав, що росіяни – ввічливі люди
Окупант розповів, що з 2016 року до 2022 обіймав посаду керівника зв'язку гаубичної артилерійської дивізії. Він пожалівся, що хоч Росія обіцяла житло, але дала лише помешкання в гуртожитку.
Руденко сказав, що президент Володимир Путін протягом всього часу розповідав, що радянські війська мають доктрину оборони, а військові Росії – чесні й ввічливі люди, які ніколи не воюватимуть. Окупант заявив, що як частина народу Росії, вірив у це.
Розкажу, як ставились до зрадників, які залишилися у Криму. Нас зневажали. Казали, що сепаратисти. Ми не могли перейти на материк на іншу посаду, бо не брали, вважали ізгоями. Хоча до того казали, що ставитимуться як до російських офіцерів,
– зазначив Руденко.