Збройні сили України дотримуватимуться досягнутих політичних домовленостей. Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони.

До теми ЗСУ готові дати відсіч, – Хомчак про підготовку до припинення вогню

Що Таран розповів про умови припинення вогню з 27 липня

Глава Міноборони зазначив, що припинення вогню не позбавляє українських військових, у разі порушення домовленостей окупантами, можливості відповідати їм. Зокрема, мовиться не лише про наступальні дії бойовиків, а й про провокації, диверсії чи знищення інфраструктури.

Він наголосив, що ЗСУ готові дати належну відсіч противнику у разі порушення домовленостей, для чого Генштабом створено додаткові резерви.

За його словами, в ефективній реалізації домовленостей, що набирають чинності з 27 липня, зацікавлені всі, хто бажає миру і територіальної цілісності України.

Українські воїни є і будуть на передовій, де кується наша спільна перемога,
– запевнив міністр оборони.

Що відомо про припинення вогню на Донбасі з 27 липня

  • Новий режим припинення вогню на Донбасі запрацює з 27 липня о 00:01, тобто в ніч на понеділок.
  • Попри те, що всі попередні перемир'я завжди зривались проросійськими бойовиками, президент Володимир Зеленський вважає, що цього разу "точно має запрацювати".
  • Принциповою різницею є система покарань за зрив перемир'я. Хоча реальне покарання можуть понести лише українські воїни, адже на окупованій частині Донбасу немає правового поля.
  • Рішення погоджене Україною та Росією та підтримане ОБСЄ. Генсек ООН Антоніу Гутерреш закликав дотримуватися домовленостей.

карта окупованих територій
Карта окупованих територій Донбасу / Інфографііка 24 каналу