Про це 24 Каналу розповів волонтер з Херсона Віталій Боруль. За його словами, наразі евакуаційних команд та човнів вистачає.

Дивіться також Стратегічна помилка чи успішний шантаж: чим може обернутися для Росії підрив Каховської ГЕС

Евакуйовано 70 – 80% від загальної кількості людей

Боруль розповів, що він з командою вже третій день перебуває у Херсоні. Їх загін налічує 22 людини та 6 човнів з необхідним інвентарем, з допомогою яких і відбувається евакуація мешканців Херсону.

Лише наша команда евакуювала орієнтовно 280 осіб. Це люди похилого віку, багато осіб з інвалідністю, яких доводилось виносити фактично на руках,
– наголосив волонтер.

Віталій Боруль розповів про актуальну ситуацію у Херсоні: дивитись відео

Він додав, що за час евакуації рятувальникам та волонтерам вдалось евакуювати загалом понад 2000 осіб, або 70 – 80% від усіх мешканців, які залишались на той момент у районах затоплення. Ті, хто залишаються, кажуть, що їм немає куди йти й часто не погоджуються на евакуацію.

Волонтер наголосив, що незабаром будуть потрібні помпи та генератори, щоб відкачувати воду з будівель.

Підрив Каховської ГЕС: головне

  • 6 червня росіяни підірвали Каховську ГЕС, чим спричинили масштабну гуманітарну та екологічну катастрофу на Херсонщині. Також внаслідок обміління Дніпра постраждають громади у Дніпропетровській та Запорізькій областях.
  • Україна одразу розпочала операцію з евакуації мешканців зі зони техногенної катастрофи. Підрозділи Національної поліції та ДСНС у Херсонській області залучені до рятувальної операції.
  • 8 червня, під час проведення евакуації жителів Херсону, російські окупанти цинічно завдали артилерійського удару по центральних та прибережних районах міста. Внаслідок обстрілів постраждало 8 осіб.