Домовленостей про перемир'я наразі дотримуються, – штаб ООС

Українські військові підтверджують, що наразі домовленостей про перемир’я дотримуються. Репортаж з лінії розмежування опублікувала пресслужба штабу ООС у фейсбуці.

До теми Припинення вогню на Донбасі: яка ситуація сьогодні на фронті

23-річний воїн з Бердянська Ігор завжди мріяв про військо. Його задум здійснився – він потрапив до морської піхоти. На фронті воїн уже три роки.

Пішов на війну, адже це справа честі для мене. Під Авдіївкою загинув мій рідний дядько, сумую за ним і не хочу більше смертей своїх побратимів,
– розповідає хлопець.

Воїни у будь-який момент готові дати відсіч

Боєць з позивним "Серж" у війську з 18 років, це вже його третя ротація. Чоловік запевняє – на фронті не розслабляються і завжди залишаються напоготові.

У разі потреби, морська піхота завжди готова дати відсіч агресії ворога. Зброя в нас є. Ми готові захищати Батьківщину, стримувати ворога,
– запевняє "Серж".

На війні боєць знайшов і свою долю. Його дружина – теж морський піхотинець. Родина військових навіть до РАЦСу їхала на військовій машині. Зараз у подружжя є маленька донечка, яка теж не проти приміряти військового берета.

Військові кажуть, що насолоджуються тишею

Попри те, що "Серж" на війні знайшов своє щастя, він зізнається: найстрашніше під час бойових дій – втрачати друзів, тому він чекає, коли ця війна закінчиться.

Насолоджуємось тишею,
– говорить боєць з позивним "Філін".

"Філін" – родом з Миколаївщини, лише минулого року закінчив Львівську військову академію. Це його друга ротація, а найбільше допомагає захиснику те, що його з нетерпінням чекають вдома.

Що відомо про повне припинення вогню з 27 липня

  • Повне та всеосяжне припинення вогню на Донбасі розпочалося з 27 липня 00:01.
  • Новий режим припинення вогню погодили Україна, Росія та ОБСЄ на зустрічі мінської Тристоронньої контактної групи 22 липня.
  • Станом на 29 липня ОБСЄ зафіксувала 121 порушення домовленостей.
  • У штабі ООС повідомили про 3 обстріли – 27 липня, 29 липня – бойовики раз відкрили вогонь, 30 липня – двічі, 28 та 31 липня – не було жодного пострілу.
  • Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак зазначив, що обстріли з боку бойовиків є несистемними.