Офіцер секції планування бригади "Рубіж", майор НГУ Дмитро Кожубенко розповів 24 Каналу, що інтенсивність бойових дій дуже велика. Водночас противник зазнає серйозних втрат під час спроб штурму.

Читайте також Ворог прорвався до Очеретиного та штурмує Красногорівку: як змінилася лінія фронту за тиждень

Яка ситуація у місті

Окупанти зазнають втрат під час штурмів Часового Яру, Іванівського, Богданівки, а також на інших напрямках Бахмута – це Білогорівка, Виїмка, Верхньокам'янка. З огляду на такі активні дії, зрозуміло, що противник уже почав свій наступ.

Почався широкомасштабний наступ, тому що противник кидає всі сили на Часів Яр, фіксується величезна кількість застосування армійської авіації – це сотні ФАБів щодня. Мовиться не тільки по місту, а взагалі по всій лінії фронту,
– розповів майор НГУ.

Отже, не варто говорити про підготовку до наступу, адже він вже триває. Питання тільки в тому, що буде далі.

Ситуація у Часовому Яру: дивіться на карті

Військові збирають кошти, щоб виконувати бойові завдання вночі

Один із підрозділів бригади "Рубіж", а саме рота розвідки спеціального призначення, проводить збір на закупівлю обладнання для ведення бойових дій вночі. Зокрема мовиться про прилади нічного бачення, пристрої зниження звуку пострілу для того, щоб не було видно спалахів вночі, лазерні цілевказівники та загалом великий спектр технічних засобів, який допоможе розвідникам ефективніше знищувати противника.

Крім цього, проводиться збір на засоби радіоелектронної боротьби, адже РЕБ – це те, що зараз може протидіяти навалі російських FPV- дронів і коптерів,
– зауважив офіцер.

Ситуація у Часовому Яру: актуальні новини

  • Президент України Володимир Зеленський відвідав Часів Яр та побував в одному з командних пунктів 41 ОМБр, яка обороняє місто. Він заслухав доповіді командирів про оперативну ситуацію, оборонні рубежі, мінні загородження. Крім цього, президент поспілкувався з українськими захисниками та вручив нагороди.
  • Окупанти хочуть повністю зруйнувати Часів Яр артилерією та авіаційними бомбами. Попри це, у місті ще залишаються цивільні та навіть працює магазин. Ворог намагається зайти з Бахмута, окремі групи пробиваються через ліс. Інколи росіяни навіть атакують на мотоциклах.
  • На цьому напрямку КАБи вже стали буденністю. За добу на Часів Яр окупанти можуть скинути 10 керованих авіаційних бомб. Українські військові намагаються посилювати оборонні рубежі, але ворог використовує танки, важку броньовану техніку. До того ж застосовує боєприпаси китайського та північнокорейського виробництва.