Командир батальйону ударних БпАК "Ахіллес" 92 ОШБр Юрій Федоренко розповів 24 Каналу, що у момент наступу на Харківщині ворог мав частковий успіх – вдалось пройти лінію державного кордону. Він зазначив, що ситуацію частково вдалось стабілізувати та завадити окупантам рухатись далі.

Дивіться також В ОВА розповіли, коли розпочали будівництво 3 лінії фортифікацій на Харківщині

Протидія ворогу на лінії зіткнення

Федоренко зауважив, що поблизу Глибокого на Харківщині батальйон ударних БпАК "Ахіллес" 92 ОШБр та інші бригади, що є на цьому напрямку, провели декілька операцій зі знешкодження ворога на тих територіях, які їм вдалось тимчасово окупувати.

Не лише стабілізуємо, але й вибиваємо ворога із позицій, які той зайняв. З декількох будинків вдалось вибито противника. Тих, хто чинив спротив – ліквідовано, решту взято в полон. Ці позиції зараз надійно захищені,
– сказав він.

Ситуація поблизу Вовчанська: дивіться на карті

Командир батальйону наголосив, що ситуація у районі Вовчанська дуже складна. Ворог збільшує там свої ударні спроможності, щоб повністю окупувати цей населений пункт.

Це йому необхідно, щоб сформувати плацдарм для проведення ударно-штурмових дій по тилу наших угрупувань, які тримають інші позиції,
– додав він.

Атаки по території Росії

Юрій Федоренко підкреслив, що дуже важливо, аби наші дипломати змогли переконати міжнародних партнерів дати Україні можливість застосовувати певні типи озброєння по території Росії. Ті обмеження, що існують, не дають змоги успішно оборонятись від російської агресії.

Нам потрібно боротися з тим, що противник може переходити лінії державного кордону. Силам оборони також відомо, де у ворога знаходяться комплекси С-300, С-400, якими обстрілюють Харків,
– висловився командир батальйону.

В Україні тривають різноманітні інформаційні компанії, які вигідні Росії, бо негативно впливають на мобілізаційні процеси. На думку Федоренка, будь-які внутрішньополітичні непорозуміння варто вирішувати у цивілізований спосіб, використовуючи інструменти державного управління.

Ситуація на Харківщині: останні новини

  • У ніч на 25 травня в Харкові пролунали потужні вибухи, спричинені ворожою атакою балістичним озброєнням. Місцева влада підтвердила атаку, закликавши жителів залишатися в укриттях під час небезпеки.
  • Окупанти завдали ударів по Харкову та його околицях, ймовірно, балістичними ракетами типу С-300. Влучання зафіксовані по ліцею, у промисловій зоні та на відкритій місцевості. Прокуратура повідомила, що атака відбулася близько 1:00, ворог здійснив 4 ракетні удари.
  • У Вовчанську ситуація надзвичайно напружена. Через небезпеку влада змушена була призупинити евакуацію населення. Пересуватися містом та наближатися до нього зараз дуже ризиковано. Про це повідомив начальник Вовчанської міської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі, зазначивши, що у місті залишаються переважно люди похилого віку.