На думку Інституту вивчення війни, для Росії залишається пріоритетом перекидання українських сил на північ Харківської області з інших напрямків фронту.

Дивіться також Байден міг таємно дозволити Україні бити по Росії американською зброєю, але є нюанс, – Politico

Росія перекидає свої резерви на Харківщину

Головком Олександр Сирський та Генштаб ЗСУ у четвер, 30 травня, повідомили, що окупанти перекидають додаткові угруповання з інших ділянок лінії фронту та з полігонів на Стрілечу, Липці й Вовчанськ. Їхня кількість наразі невідома.

Водночас Сирський додав, що російські військові поки не мають достатньо сил на півночі Харківської області, щоб провести повномасштабний наступ і прорвати українську оборону.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов також повідомив, що російські війська перекидають резерви на Липцівський і Вовчанський напрямки, щоб залучити й закріпити якомога більше українських сил на півночі Харківської області та зберегти нинішній темп наступальних дій Росії у цьому районі.

Також він додав, що ударних російських угруповань біля Золочівської громади наразі не зосереджено, але ворог може перенаправити сили з Липцівського та Вовчанського напрямків на Золочівський.

"Перекидання російськими військовими підкріплення до Харківської області вказує на те, що російські військові, ймовірно, продовжують приділяти пріоритет зусиллям із відведення українських сил з критичних ділянок лінії фронту на сході України та створення "буферної зони" на півночі Харківської області", – пишуть аналітики ISW.

Росія планує розпочати другу фазу наступу на Харківщині

Аналітики ISW також додали, що російські війська, ймовірно, мають намір розпочати другу фазу своєї наступальної операції на півночі Харківської області після запланованого захоплення Вовчанська. "Хоча позиційні бої та можливі українські контратаки можуть вимагати від російських військ проведення ще однієї хвилі посилених штурмів у цьому районі, щоб завершити захоплення міста", – кажуть в ISW.

За даними аналітиків, російські сили, ймовірно, стримують резерви Північного угруповання військ, яке укомплектоване частинами Ленінградського військового округу. Росія планує чисельність цього угруповання збільшити до 50 – 70 тисяч осіб. Втім, як кажуть аналітики, такої кількості буде недостатньо для захоплення Харкова.

Північне угруповання військ, навіть на верхній межі заявленої кінцевої чисельності, не матиме необхідної живої сили для проведення успішної операції з охоплення, оточення або захоплення міста Харкова,
– кажуть в ISW.

Ситуація на Харківщині: останні новини

  • На Харківщині зберігається складна ситуація. Втім, ЗСУ дають потужну відсіч росіянам і завдають їм чималих втрат. Так, наразі логістичні маршрути російських військових частково перерізані.
  • Але, на жаль, росіяни продовжують обстрілювати Харківщину та позиції українських військових. Зокрема, у Вовчанську уже неодноразово фіксували удари термобаричними боєприпасами.
  • Також у четвер, 30 травня, стало відомо, що Байден міг таємно дозволити Україні бити по Росії, але виключно в районі Харкова. Політика США щодо дозволу атак далеко вглибину Росії незмінна.