Росіяни також стали пускати обмежену кількість особових сил в бої на Харківщині. Втім, штурми позицій ЗСУ на цьому напрямку не припиняються.

Дивіться також Провал російського наступу на Харківщині вплинув на дії ворога на інших напрямках, – ГУР

Вночі штурмують тепловізійними дронами

Посилаючись на слова українського військовослужбовця, аналітики ISW стверджують, що росіяни почали використовувати тепловізійні дрони.

Український військовослужбовець, який діє на Харківському напрямку, 5 червня заявив, що російські війська використовують безпілотники від першої особи (FPV) з тепловізорами для підтримки нічних штурмів,
– пишуть в ISW.

Також там додали, що російська армія активно завдає ударів артилерією та коригувальними бомбами. А для штурмів російські війська використовують непідготовлений особовий склад. Ймовірно, йдеться про підрозділи чеченського спецназу "Ахмат".

Також аналітики ISW додали, що російські сили нещодавно просунулися поблизу Вовчанська на тлі активних боїв у цьому районі 6 червня. "Геолокаційні кадри, опубліковані 6 червня, показують, що російські сили нещодавно просунулися в межах Стариці (на південний захід від Вовчанська)", – написали там.

При цьому, за даними Генштабу ЗСУ, російські війська вели наступальні дії під Вовчанськом 5 червня, але не проводили наступальних операцій 6 червня. Наступальні операції 5 червня також фіксувалися під Липцями, але 6 червня росіяни їх також не проводили.

Ситуація на Харківщині: останні новини

  • Російський наступ на Харківщині зупинився. ЗСУ місцями контратакують, зокрема, у межах Вовчанська. Військовий оглядач Денис Попович розповів, що російській армії не вдалося досягти тих цілей, які перед ними ставило командування Росії, а саме створити буферну зону від Харківщини до Сумщини, максимально просунутися у бік Харкова, щоб взяти його під артконтроль та захопити Вовчанськ, щоб створити загрозу для Куп'янського напрямку.
  • Втім, ЗСУ успішно протистоять ворогу. Днями їм вдалося під Вовчанськом взяти у полон приблизно 60 росіян. Станом на 2 червня у місті українська армія контролювала орієнтовно 70% Вовчанська.
  • Додамо, що морський піхотинець Вадим Ярошеня переміг у рукопашному бою окупанта. Росіянин був озброєний автоматом, який під час бою заклинив. Це дозволило українському воїну із ножем взяти у полон окупанта.