У зв'язку з ускладненням ситуації на сході України Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вже декілька днів поспіль працює у частинах, які ведуть бойові дії на Харківщині.

Дивіться також Начальник Вовчанської МВА потрапив під обстріл касетними боєприпасами: у якому він стані

Ворог розширив зону бойових дій

За словами Головнокомандувача ЗСУ, противник наразі розширив зону активних бойових дій на Харківщині майже на 70 кілометрів.

Таким чином росіяни намагаються примусити нас залучити додаткову кількість бригад зі складу резерву,
– наголошує Сирський.

Також він додав, що основні зусилля ворог зосередив на напрямку Стрілеча – Липці та на захоплені Вовчанська. Задля цього росіяни створили й значно посилили своє оперативно-тактичне угруповання військ "Сєвєр", до складу якого увійшли бойові частини 6 армії, 11 та 44 армійських корпусів.

Крім того, генерал зазначив, що противник розпочав наступ значно раніше запланованого терміну, помітивши перекидання наших військ, однак йому не вдалось прорвати нашу оборону.

Що наразі відомо про бої на Харківщині

  • На Харківщині тривають активні бої, а Сили оборони не дають ворогу закріпитись. Наразі українські бійці здійснюють зачистку вулиць на півночі Вовчанська.
  • Місто Вовчанськ залишається ціллю росіян під час наступу на Харківщину. Володимир Зеленський пояснив, що окупанти також хочуть захопити відповідну зону в 10 кілометрів.
  • Водночас, за словами президента, головне на сьогодні – Силам оборони вдалося стабілізувати ситуацію. Зеленський наголосив, що на деяких напрямках ворог зовсім не просунувся.
  • Також президент говорить, що Сили оборони стабілізували просування росіян на півночі Харківщини. Наразі найглибша точка просування ворога – 10 кілометрів.