Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан прокоментував 24 Каналу ситуацію на Авдіївському напрямку. Як відомо, захисники відбили ресторанний комплекс "Царська охота" на південній околиці міста.

До теми Росіяни спробували захопити Табаївку, в Авдіївці важкі бої: як змінилась карта фронту за тиждень

"Росіяни вже давно на межі міста. Тактичні групи в режимі просочування заскакують у місто на кілька годин. Щойно вони себе позначають, наш гарнізон "розв'язує питання". Їх або витискають, або знищують", – зазначив Світан.

Те саме вже неодноразово було з "Царською охотою". Ідеться про суто тактичні переміщення – не більш ніж кілометр-півтора.

Яка мета таких ворожих вилазок

Дії російських тактичних груп на околицях Авдіївки передусім спрямовані на розвідування можливих шляхів для подальшого наступу.

Найближчим часом, щойно приморозить, буде складніше. Цими маршрутами, які розвідали малі групи, можуть піти російські війська з технікою,
– припустив Світан.

Водночас українські військові мають сили й засоби для ефективної протидії ворогу. Зокрема, активізувались оператори дронів.

Що відбувається біля Авдіївки: останні новини

  • У Генштабі ЗСУ повідомили, що російські окупанти не полишають спроб оточити Авдіївку. Але українські захисники далі стримують ворога.
  • Раніше аналітики ISW заявили, що російські загарбники готуються до нового наступу на Авдіївку. Вони зосередились на південному житловому районі міста.
  • Британська розвідка зазначила, що Авдіївка залишається пріоритетом для Росії. Однак основний шлях постачання до міста досі працює, а українські військові здійснюють локальні контратаки, тож найближчим часом ворог не має шансів на просування на цьому напрямку.