Росія має на меті влаштувати буферну зону у Харківській області, а не захопити Харків. Про це заявив командувач розвідувального центру Сил оборони Естонії Анц Ківісельг.

Дивіться також Росія вкотре вдарила по Одесі ракетами: що відомо про жертв і постраждалих

Росіяни хочуть вибудувати оборону

За його словами, війська Росії просуваються вперед на Харківському напрямку, але темпи знижуються. Це демонструє бажання окупантів створити буферну зону. Крім того, ворожа армія атакувала та зруйнувала важливі мости в районі Вовчанська. Це створило природну перешкоду між підрозділами ЗСУ та російською армією.

Це скоріше вказує на намір російських сил вибудувати рубіж оборони, ніж про створення плацдарму для просування на Харків,
– зазначив він.

Ківісельг пояснив, що у прямих бойових зіткненнях на Харківському напрямку бере участь близько 2 000 осіб, ще 1 500 – 2 000 бійців перебувають у резерві. Загалом у районі зосереджено близько 35 тисяч військовослужбовців Росії. Він припустив, що найближчим часом угруповання зросте.

За його словами, Росія зможе зосередити на цьому напрямку 300 000 осіб – мінімальний необхідний наряд сил для забезпечення захоплення Харкова.

Росія почала наступ на Харківщині раніше, аніж планувала, – Сирський

  • Росія 10 травня розпочала новий наступ у Харківській області. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що ворог мав почати його пізніше. ​​Олександр Сирський вже декілька днів працює у частинах, які ведуть бойові дії на Харківщині. За його словами, противник розширив зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів та змусив нас залучити резерви.
  • Основні зусилля ворог зосередив на напрямку Стрілеча – Липці та на захоплені Вовчанська, з подальшим виходом до Білого Колодязя і розгортанням наступу в тил наших військ.
  • Ворог створив значно посилене оперативно-тактичне угруповання військ "Сєвєр", до складу якого увійшли бойові частини 6 армії, 11 та 44 армійських корпусів.