Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко в етері 24 Каналу розповів, що зараз Кремль використовує групу військ "Захід", аби просуватися далі.

До теми У Вовчанську ще залишаються люди: щемливі кадри евакуації з Харківщини

На скільки кілометрів вглиб просунувся ворог

Коваленко пояснив, що окупанти зайшли на територію Харківської області приблизно до 10 кілометрів – це глибина полкового рівня в наступі за підтримки артилерії та тактичної авіації.

Під час першої доби наступальних дій росіяни використали 2 полки в напрямку Липців та Вовчанська. Тоді окупанти просунулися на 1 – 3 кілометри в сірій зоні, зараз же виходять на рівень 10 кілометрів.

Якщо порівняти результат з базовим функціоналом полку в наступі за добу та за тиждень, це приблизно в сім разів гірший показник просування,
– наголосив Олександр Коваленко.

Просування росіян у Харківській області: дивіться на карті

Які російські бригади воюють на Харківщині

Військово-політичний оглядач розповів, що окупанти можуть використовувати ресурс груп військ "Захід" та "Центр", які дислокуються на Луганщині та діють на Лимано – Куп'янському напрямку.

Хоча "Захід" натепер переважно діє по всій лінії біля Лиману та Куп'янська. Їх передислокувати після того, як на Авдіївський плацдарм перекинули найбільш боєздатні мотострілецькі бригади зі складу 2-ї та 41-ї російської загальновійськової армії.

Якщо вони не матимуть достатньої підтримки в особовому складі та в техніці, то вони не зможуть, наприклад, продовжувати штурмові дії в Вовчанську або розпочати штурмові дії в міських умовах населеного пункту Липці,
– наголосив Коваленко.

Наступ Росії на Харківщину: останні новини

  • У Держприкордонслужбі розповіли, що в боях під Вовчанськом прикордонники зустріли російську ДРГ. Ворог почав брати прикордонників в оточення, тому військові вирішили відступити. Хлопцям вдалося вийти та переміститися на запасну позицію. Вже там надійшла інформація, що до них прямує група осіб з 5 – 6 осіб, які видавали себе за українських бійців.
  • Президент Володимир Зеленський зазначив, що окупанти втрачають свою піхоту та техніку. За його словами, відчутно втрачають, хоча так само як і у 2022 році, розраховували на швидке просування по українській землі.
  • Естонська розвідка заявила, що немає жодних ознак того, що росіяни планують захопити Харків. Замість цього Росія прагне створити "буферну зону" в Харківській області. У зіткненнях бере участь близько 2 000 осіб, загалом у районі зосереджено близько 35 тисяч росіян.