Заступник командира української бригади, що діє на півночі Харківської області, 20 травня повідомив про накопичення російських військ, включно з чеченськими підрозділами, на Сумському напрямку. Обмежена кількість особового складу свідчить про те, що Росія має на меті відтягнути українські сили до прикордонної зони.

Дивіться також Задум не спрацював: куди росіяни спробують наступати найближчим часом

Що відбувається на Сумському напрямку

Український військовий оглядач Костянтин Машовець 20 травня заявив, що російське угруповання в Курській області налічує 9 – 10 тисяч осіб. За його словами, це угруповання включає до трьох неповних мотострілецьких полків (у кожному не вистачає одного – двох батальйонів), вісім мотострілецьких, танкових і піхотних батальйонів, один повітряно-десантний батальйон та не менше двох штурмових відділень в ешелоні посиленої роти або малокомплектного батальйону.

Також повідомляється, що до складу російського угруповання входить невизначений батальйон ВДВ. Російський військовий блогер стверджував, що 3 батальйон ВДВ 104 полку ВДВ (76 дивізія ВДВ) знаходиться в Курській області.

Аналітики з Інституту вивчення війни оцінюють, що навіть обмежена російська активність на інших ділянках кордону може спричинити розтягування українських сил уздовж широкого фронту. Зокрема, аналітики зазначають, що російські війська зможуть розтягнути та прикріпити українські сили до кордону до тих пір, поки Росія загрожує проникненням на інші прикордонні території за межами півночі Харківської області.

Ситуація на фронті: останні новини

  • Голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко розповів, що для підсилення своїх підрозділів на Харківщині, ворог залучав кілька підрозділів з Куп'янського напрямку.
  • Секретар РНБО Олександр Литвиненко заявив, що ситуація на фронті дуже складна, втім, контрольована. Він зазначив, що набагато гіршим є те, що Росія продовжує атакувати критичну інфраструктуру.
  • Очільник Харківської ОВА заявив, що українським військовим вдалося стабілізувати лінію фронту на півночі Харківської області. Наразі тривають бої за місто Вовчанськ.