Таку думку 24 Каналу висловив засновник БО "Реактивна пошта", військовий експерт Павло Нарожний. За його словами, росіянам вкрай необхідно відкинути ЗСУ від Вугледара, аби розв'язати проблеми з логістикою.

Читайте також Коли ситуація на фронті стабілізується: прогноз від Світана

"Я більш ніж впевнений, що основний напрямок наступу буде Донецький, а не Сумщина та Харківщина", – зауважив Нарожний.

Проблеми ворога з логістикою

У ворога величезні проблеми з логістикою в Запорізьку та Херсонську області. Зараз все що є у росіян – залізнична гілка через міст біля Чонгара, але його противник мало використовує, а друга – гілка через Маріуполь на Мелітополь, але вона проходить поблизу Вугледара приблизно на відстані 20 кілометрів.

Це означає те, що вона (залізнична гілка через Маріуполь – 24 Канал) під вогневим контролем Збройних Сил України, якщо там щось і пересувається, то дуже обмежено,
– мовив військовий експерт.

Росіяни будують іншу гілку вздовж моря, яка йде з Маріуполя до Бердянська й, можливо, буде з'єднана з залізничною гілкою на Ростов. Тоді це дуже сильно покращить логістику ворога, але вона також близько розташована до Вугледара, з якого Сили оборони зможуть обстрілювати цю залізну дорогу.

Армії Росії конче потрібно відкинути Збройні Сили України. Окупанти робили дуже багато спроб атак на Вугледар, але у них нічого не вийшло,
– зазначив Нарожний.

Зараз задум окупантів виглядає так, що вони атакують Часів Яр. Якщо росіяни захоплять Часів Яр, далі буде наступ на Покровськ та Павлоград, і це буде загрозою вже для флангу. Тоді російські загарбники зможуть наступати навіть на Запорізькому напрямку на Роботине, але поки що вони тільки сточують свої війська об Часів Яр, який тримається.

Яка ситуація на фронті

  • Голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко сказав, що для підсилення своїх підрозділів на Харківщині, залучав кілька підрозділів з Куп'янського напрямку.
  • Російський наступ на Харківщину триває 10 днів. За цей час росіянам не вдається досягнути поставленого завдання – розтягнути українські сили по лінії фронту. Ба більше, за результатами цього тижня ЗСУ зміцнили свої позиції.
  • Водночас Сили оборони продовжують вести важкі та виснажливі бої, зокрема, у Донецькій і Запорізьких областях.