Про це 24 Каналу сказав екскомандир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий, коментуючи інтерв'ю Кирила Буданова для The Telegraph. Керівник української розвідки вважає, що незабаром ворог може вичерпати свої сили.

До теми Росія знекровлена боями 2023 року: розмова з екскомандиром "Айдару" про 2024 рік та мобілізацію

"Я цілком згодний із Кирилом Олексійовичем в оцінці здібностей росіян. У них реально немає резервів і ресурсів на те, щоб наступати довго, навіть у такому темпі, як тепер", – зазначив Дикий.

Не йдеться про якісь стратегічні прориви, походи на Київ чи Харків. Але навіть "повзучий" наступ, який росіяни ведуть на Авдіївку, Куп'янськ, Лиман, триватиме лише до весни.

Успіх України визначатимуть дві складові

Навесні дійсно відкриється вікно можливостей для України, але невідомо, чи вдасться ним скористатись. Це залежить від двох речей:

  • чи буде кому наступати;
  • чи буде нормальне постачання боєкомплекту.

Питання БК залежить від США та інших союзників, а от питання особового складу – від України.

Якщо в нас дійсно на весну буде поповнення людей і поновиться постачання БК, то з погляду саме стану нашого ворога в нас не просто з'явиться можливість наступати – у нас буде гостра потреба наступати,
– наголосив Дикий.

Україна вже пропустила вікно можливостей 2022 року, коли могла добити окупантів на Херсонщині й Харківщині. Але тоді визначальним було саме повільне постачання зброї від союзників. Натепер найбільша проблема полягає в особовому складі.

Наступ України 2024 року: основне

  • Натепер найперспективніша ділянка фронту для наступу українських військових лежить на лівобережжі Херсонщини. З літа 2023 року й дотепер захисники утримують там плацдарм.
  • Керівник ГУР Кирило Буданов переконаний, що повномасштабна війна завершиться встановленням справедливості й поверненням втраченого.
  • Водночас у The Washington Post написали, що план підтримки України з боку США на 2024 рік націлений не на просування, а на оборону.