Про можливість перекидання військ НАТО Єнс Столтенберг заявив 29 листопада під час своєї зустрічі з президентом Латвії Егілом Левітсом.

До слова "Доведеться заплатити": у НАТО пригрозили Росії через вторгнення в Україну

Можливість перекидання військ НАТО

Генеральний секретар заявив, що НАТО послідовно здійснює найбільш масштабне розширення загальної системи оборони з часів холодної війни.

Бойові групи розгорнуті у країнах Балтії та Польщі. При цьому Альянс посилив свою присутність як на морі, так і в повітрі.

Ми також працюємо в тісній співпраці з союзниками в галузі навчання, яка спрямована на запобігання будь-якій загрозі, особливо на східному фланзі Альянсу – у балтійському регіоні,
– наголосив Єнс Столтенберг.

Він заявив, що НАТО забезпечить присутність військ союзників у балтійському регіоні, щоб не допустити подальшого загострення ситуації на кордонах Латвії, Литви та Польщі.

Позиція НАТО щодо військ в Україні

  • Раніше Єнс Столтенберг "натякнув" Україні, що в разі чергової агресії Росії Альянс не воюватиме на боці нашої держави. Мовляв, щодо України не діє принцип колективної оборони.
  • Втім, це не означає, що Україна залишиться сама з агресором. Адже держави-члени Альянсу можуть відправити свої війська на допомогу нашій державі.
  • Про таку готовність ще раніше заявляли низка країн, серед яких Велика Британія та Швеція. До слова, Євросоюз також вирішив "вмити руки".