Відповідний допис з'явився на його Facebook-сторінці.
За його словами, офіційно із заявами до поліції звернулось 43 компанії, а решта звертались за консультаціями, які працівники кіберполіції надавали в цілодобовому режимі (для цього було створено штаб, який в режимі реального часу надає консультації щодо того, як уникнути інфікування вірусом).
Читайте також: "Бориспіль" оговтався від атаки вірусом Petya A
Наразі вже розпочато 23 кримінальні провадження за фактами несанкціонованого втручання в електронно-обчислювальні системи як державних, так і приватних установ, організацій, підприємств (ст. 361 КК). Ще щодо 47 фактів вирішується питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань,
– зауважив речник НПУ.
Також він додав, що усі працівники кіберполіції перебувають на найбільш важливих об'єктах державної інфратструктури, де спільно з працівниками СБУ, а також Державної служби спецзв'язку та захисту інформації вживають заходи з локалізації шкідливого програмного забезпечення.
"Кіберполіція спільно з провідними фахівцями у сфері кібербезпеки докладають усіх зусиль для створення декриптора для розшифровки файлів, зашифрованих шкідливим програмним забезпеченням", – резюмував Тракало.
Нагадаємо, 27 червня в Україні почав поширюватись вірус-вимагач Petya.A. Атаки зазнав й медіахолдинг ТРК "Люкс", до складу якого входить 24 Канал.
Про хакерські атаки також стали повідомляти банки, державні установи, мережі супермаркетів та автозаправок. Вірус дістався навіть до столичного метрополітену та Чорнобильської АЕС.
Згодом стало відомо, що, крім України та Росії, вірус шириться країнами Європи, США та Азії.