Землетрус у Словаччині стався за 60 кілометрів від кордону України, на глибіні 10 кілометрів. За класифікацією цей землетрус відноситься до сильно помірних.

Дізнайтесь більше На сході Словаччини був землетрус: поштовхи відчули у Львові та на Закарпатті

Магнітуда землетрусу була 5,4

За шкалою Ріхтера магнітуда землетрусу на території Словаччини склала 5,4. У Закарпатській області фіксували землетрус магнітудою 4,5, коли у Львівській області – 5.


Мапа землетрусу в Словаччині / Фото Головний центр спеціального контролю

Чи загрожує такий землетрус людям

Як повідомили у Головному центрі спеціального контролю, такий землетрус не становить загрози для населення та об'єктів критичної інфраструктури.

Повідомляється, що землетрус відчувався у населених пунктах на території України багатьма людьми.

Землетрус такою магнітудою характеризується тремтінням вікон, дверей, посуду, скрипінням підлоги і стін. Предмети, які висять, легко розхитуються, рідина у відкритих ринках злегка коливається. У автомобілях, які стоять на місці, поштовх помітний.

На Закарпатті кілька разів фіксували землетрус

  • Протягом вересня 2023 року у Закарпатській області щонайменше двічі фіксували підземні поштовхи.
  • 14 вересня було зареєстровано землетрус магнітудою 2,0. Епіцентр землетрусу був за 6 кілометрів на схід від міста Виноградів, на глибині 5 кілометрів. За класифікацією землетрусів відноситься до невідчутних.
  • Ще один землетрус у Закарпатській області зафіксували 23 вересня з тією ж магнітудою 2,0. Цього разу епіцентр землетрусу був у Свалявському районі на глибині 2 кілометри.
  • Також слід додати, що 10 серпня було зафіксовано землетрус магнітудою 2,2 за 23 кілометри на схід від Ужгорода, на глибині 3 кілометри.