“Приблизно, вчені оцінюють, що в рік такі зміни досягають 10 метрів, ця вісь на рівні поверхні землі може, так би мовити, зміщатись в просторі. Але при цьому нічого не відбувається, навіть, коли 10 метрів, нічого не відбувається. Такі оцінки, чисто розрахункові, вони в рамках”, - каже заступник директора Інституту геофізики ім.Субботіна НАН України Олександр Кендзера.

“Це дуже невеличка величина, яка не вплине ні на клімат, ні на атмосферу Землі. Навпаки, атмосфера Землі впливає в тисяч раз більше, ніж те, що сталося з землетрусом”, - каже директор Головної астрономічної обсерваторії НАН України Ярослав Яцків.

Тим часом, Україні також можуть загрожувати землетруси, - вважають науковці. Під найбільшою загрозою Карпати і Крим, оскільки вони знаходяться в сейсмоактивних зонах. Втім, передбачити точний час виникнення та силу землетрусу неможливо, констатують експерти. Зазначимо, руйнівний землетрус у 8 балів в Україні стався майже 85 років тому. Тоді значних ушкоджень зазнало узбережжя Криму.