У Пентагоні пояснили, чому відклали навчання. Також там розповіли, що 30 травня уряд США почав повний перегляд усієї двосторонньої співпраці з Грузією.

Дивіться також Спікер парламенту Грузії підписав закон про "іноагентів": документ набув чинності

Що відомо про скасування навчань Noble Partner

Рішення відкласти навчання Noble Partner пов'язане з помилковими звинуваченнями грузинського уряду проти Сполучених Штатів та інших західних утворень щодо нібито тиску на Грузію для відкриття другого фронту проти Росії, щоб пом'якшити тиск на Україну, а також через участь у двох спробах державного перевороту проти керівної партії,
– заявили в Міноборони США.

Там уточнили, що наразі невідповідний час для проведення навчань у Грузії.

Водночас у Сполучених Штатах запевнили, що продовжуватимуть співпрацювати з силами оборони Грузії, адже прагнуть продовжувати зміцнювати здатність країни:

  • захищати свій суверенітет,
  • підтримувати свою територіальну цілісність.

"Ми ухвалили це рішення нелегко, і ми приділяємо велику увагу великій цінності, яку наші союзники та партнери надають таким навчанням, як Noble Partner. Сполучені Штати з нетерпінням чекають майбутніх можливостей співпраці з членами Альянсу та партнерами, включно з Agile Spirit у 2025 році", – запевнив Пентагон.

Як відреагували в Грузії

У Міноборони Грузії висловили жаль щодо того, що Пентагон вирішив перенести навчання.

Міжнародні навчання, зокрема Noble Partner, вигідні як Грузії, так і США та країнам-партнерам, які в них беруть участь, оскільки сприяють зміцненню обороноздатності, розвитку можливостей військовослужбовців, підвищенню професіоналізму та підвищенню сумісності,
– додали в міністерстві.

Там також запевнили, що Міноборони Грузії та США:

  • підтримують взаємовигідні формати співробітництва в галузі оборони та безпеки;
  • попри перенесення термінів проведення навчань, вищезгадані формати тривають, включно з підготовкою до багатонаціональних навчань "Твердий дух-2025 (Agile Spirit-2025).

Що відомо про навчання Noble Partner


Це багатонаціональні щорічні військові навчання, які проходять в Грузії. Їх організовує Міноборони Грузії разом з США та іншими партнерами. У них беруть участь тисячі військових з різних країн. Мета Noble Partner – підвищення взаємосумісності між військовими підрозділами різних країн, зміцнення обороноздатності та покращення навичок спільних операцій. Навчання спрямовані, щоб забезпечити стабільність та безпеку в регіоні.