Про це 24 Каналу розповіла наша кореспондентка з Харкова Анна Черненко. Золочівський район розташований близько до кордону з Росією, тому через систематичні обстріли діти навчаються тривалий час з дому.

Читайте також "Оптіма" – дистанційна школа, якій довіряють українці: чим вона особлива

"Діти мріють про навчання за партами. Це складно, тому що Золочівщина дуже близько до кордону. Є там населенні пункти на самому кордоні, де просто не лишилося жодного мешканця і взагалі села стали "привидами"", – розповіла Анна Черненко.

Анна Черненко розповіла про проєкт школи-укриття на Харківщині: дивіться відео

Знання в безпеці

У Золочівському селищі міського типу є лише один навчальний заклад з великими підвалом на 1300 квадратних метрів, де можна розмістити дітей під час навчання. Наразі там триває ремонт до наступного навчального року.

Це Писарівська гімназія, всі інші заклади освіти, в яких є підвали, вони дуже близько розташовані до кордону. Ми не можемо розпочати заняття там поки що,
– сказала начальниця відділу освіти Золочівської селищної ради Любов Широкова.

Директорка Золочівського ліцею №1 Валентина Федорова каже, що нова школа-укриття матиме всі умови для безпечного навчального процесу в час війни.

Тут буде і вентиляція і душові кабіни. Розподілили на початкову, середню і старшу школу, щоб тут могли поміститись наші всі 450 учнів,
– зазначила Валентина Федорова.

Останні новини освіти

  • ​Директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко зазначила, що поява окремих завдань НМТ у мережі жодним чином не вплинула на результати тестування інших учасників. Під час основної сесії окремі учасники мультитесту змогли, попри заборону, сфотографувати завдання.
  • Випускники прийшли попрощатися з навчанням до навчального закладу, який росіяни обстріли 14 разів. Учні Бузівського академічного музею, що у Бучанському районі підготували розважальні сценки про свій навчальний процес та станцювали останній вальс.
  • У Дніпрі вчительку математики, яка у квітні цього року викладала російською у школі, покарали. Жінка має сплатити штраф – 3,4 тисячі гривень.