Водночас українські льотчики чекають на самостійні вильоти. Про це в ефірі телемарафону заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, пише 24 Канал.

Дивіться також Україна отримає десятки винищувачів F-16: які їхні основні характеристики

Ігнат заявив, що перенавчання пілотів йде за планом

"Все йде за планом. Кожного разу пілоти підіймаються в небо з інструкторами. Можливо, та кількість з інструкторами стає більшою. Далі очікуємо самостійних вильотів. Я думаю, що найближчим часом дізнаємось більше. Не хочу нічого анонсувати. Можливо, побачимо щось", – сказав він.

За словами Ігната, в українських пілотів "бойовий настрій", оскільки льотчики хочуть якнайшвидше пересісти на сучасний літак.

Раніше Юрій Ігнат повідомив, що українські пілоти проходять підготовку в повітрі з інструкторами на винищувачах у Данії. Водночас у США та Великій Британії на навчаннях наземний персонал, офіцери бойового управління та інженерно-авіаційні служби.

Україна отримає F-16: що відомо

  • Після того, як США влітку офіційно схвалили реекспорт винищувачів F-16 до України, Нідерланди й Данія першими зголосилися передати 61 літак. Також Україна отримає винищувачі від Норвегії.
  • Хоча F-16 – це американські винищувачі, однак США вирішили взяти на себе не менш важливу роль в авіаційній коаліції. Міноборони США прагне забезпечити наявність запчастин для підтримки F-16, що отримає Україна.
  • Зауважимо, що до авіаційної коаліції, окрім США, Данії, Норвегії та Нідерландів, приєдналися Велика Британія, Румунія, Бельгія, Швеція, Франція та Португалія.
  • У Нідерландах заявляють, що поставка винищувачів до України, ймовірно, розпочнеться на початку 2024 року. Нідерланди відправили 5 навчально-бойових F-16 у навчальний центр у Румунії.