Про це у програмі 24 каналу "Що це було?" з Сергієм Лещенком розповів голова правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко. За його словами, історія з російським газогоном – це продовження тенденції України до відновлення справедливості.

До теми Путін має змінити підхід, – у "Нафтогазі" пояснили рішення німецького суду щодо "ПП-2"

"Це несправедливо, коли "Газпром" блокує доступ усіх інших компаній до української газотранспортної системи. Ми хочемо, щоб європейські компанії могли бронювати потужність української ГТС для транзиту", – сказав Вітренко.

Він наголосив, що це важливо для безпеки, української євроінтеграції та розвитку ринку. Важливо, щоб і компанії Центральної Азії могли використовувати українську ГТС для транзиту. "Нафтогаз" на цьому наполягає і бореться.

У нас є підстави вважати, що найближчим часом разом з партнерами змусимо Росію нарешті змінити своє ставлення та припинити використовувати газ як геополітичну зброю,
– заявив Вітренко.

Якщо це трапиться, голова правління вважає, що ситуація буде докорінно змінена. Однак Україна сама не впорається. Потрібна співпраця з Німеччиною, Єврокомісією, США.

Дивіться "Що це було?" з Юрієм Вітренком: відео

"Північний потік-2": останні новини

  • У Німеччині суд виніс рішення за скаргою оператора "Північного потоку-2" на Федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur.
  • "Газпром" володіє монополією на експорт газу з території Росії. Однак суд постановив, що для інших постачальників газу мають бути доступні 50% потужності газопроводу.
  • Відтак, головний висновок – "Північний потік-2" повинен стати незалежним від "Газпрому".
  • У Кремлі вже встигли обуритись.