Про це в ефірі 24 каналу повідомила радниця голови "Нафтогазу" з міжнародних питань Світлана Заліщук. За її словами, завдяки рішенню суду Україна захищає власну енергетичну безпеку.

До теми Німецький суд виніс рішення про "Північний потік-2": обмежили доступ "Газпрому"

Чому рішення суду важливе для України

Радниця наголосила, що тепер "Північний потік-2" (далі – "ПП-2") не запустять так швидко, як хотів Кремль.

"Путін повинен змінити всю парадигму підходу до того, як він хотів використовувати "ПП-2", тому що і Україна, і Європейська комісія наполягає на цьому", – повідомила посадовиця.

У "Нафтогазі" зазначили, що загалом європейський політикум підтримує те, щоб газопровід відповідав європейському законодавству.

Кремлю "обрізали крила"

За словами Заліщук, Путін тепер не зможе контролювати "ПП-2". Кремль має шукати незалежну компанію, яка буде оператором труб газогону.

У такий спосіб "Газпром" не зможе диктувати правила, як використовувати трубу",
– зауважила радниця.

Однак важливо побачити виконання цього рішення на практиці.

"Газпром" контролюватиме трубу на 50%

Радниця додала, що ще одним із важливих критеріїв є доступ до труби так званих третіх сторін. Мовиться про інші компанії, які мають використовувати її потужності.

"У такий спосіб "Газпром" може контролювати трубу тільки на певний відсоток: на 50% відповідно до сьогоднішніх норм", – розповіла Заліщук.

Цікаво Апеляцію варто очікувати, – у "Нафтогазі" відреагували на суд щодо "Північного потоку-2"

Утім, посадовиця вважає, що радіти поки не варто. Попереду ще рішення німецького енергорегулятора і схвалення Європейської комісії.

Заліщук розповіла про рішення суду щодо "Північного потоку-2": дивіться відео

Суд щодо "Північного потоку-2": найголовніше

  • Вищий земельний суд Дюссельдорфа у Німеччині ухвалив рішення за скаргою оператора "Північного потоку-2" на мережеву агенцію "Bundesnetzagentu".
  • Компанія-оператор російського газопроводу має відповідати нормам Газової директиви ЄС. Також постановили, що половина потужностей газогону повинна бути доступною для інших компаній.
  • Наразі "Газпром" володіє монополією на експорт газу із території Росії.