Таку думку в ефірі 24 каналу висловив ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко. Він висловив надію, що розірвання дипломатичних відносин з Росією таки відбудеться.

До теми Зеленський отримав запит про розрив дипломатичних відносин з Росією: збирається розглянути

Навіщо розривати стосунки

Це нам дасть чіткість і ясність своєї позиції, тому що не можна сидіти на 2 стільцях і вдавати, що ми однією рукою воюємо, а іншою – підтримуємо дипломатичні відносини. Так у світі не буває,
– заявив Огризко.

За його словами, ця гібридність дуже негативно впливає на наших західних партнерів. Оскільки вони з одного боку чують звернення України по допомогу, а з іншого – бачать, що вона сама не хоче робити потрібних кроків.

Думаю, це давно назрілий і перезрілий крок. Є сподівання, що після того, як МЗС України його ініціював – все-таки щось нарешті зроблять,
– зауважив ексміністр.

Як пояснив Огризко, розриванням дипломатичних відносин Україна покаже, що припиняє будь-які контакти з Росією. Заявить про те, що українцям немає про що говорити з державою, яка напала на нашу землю та окупувала її регіони.

З Росією нема про що говорити

Крім того, ексміністра дивують заклики президента Зеленського проводити чергові саміти з Росією. На його думку, потрібно бути "дуже наївним, щоб продовжувати цей, так би мовити, курс політичної фантазії".

Нема сьогодні про що говорити з Росією – ні в рамках нормандського формату, ні в рамках Ради Безпеки ООН, ні в будь-яких інших. Оскільки там, де Росія – там кінець нормальним розмовам,
– додав ексміністр.

Що буде з консульствами

Водночас Огризко зауважив, що розірвання дипломатичних відносин не означає закриття консульств України в державі-агресорці. За його словами, якщо не буде розірвана консульська конвенція – то вони продовжуватимуть працювати.

Актуально МЗС України відкликає з Росії тимчасового повіреного для консультацій

Ексміністр наголосив, що потрібно розрізняти дипломатичні й консульські відносини. Він пояснив, що дипломатичні відносини – це насамперед політичні відносини, а консульські – це обслуговування громадян тієї чи іншої країни в країні перебування.

Огризко розповів, чому Україна давно мала розірвати дипвідносини з Росією: дивіться відео


Розірвання дипломатичних відносин з Росією: що відомо

  • Володимир Путін 21 лютого скликав засідання ради безпеки Росії. По завершенні глава держави-агресорки зробив абсурдну та протиправну заяву щодо визнання окупованих територій Донецької та Луганської областей.
  • У "Слузі народу" заявили про перший крок, який має стати відповіддю на "легалізацію" бойовиків Путіним. Зокрема мовиться про розрив дипломатичних відносин з Росією.
  • Володимир Зеленський 22 лютого заявив, що йому вже надійшов запит від Міністерства закордонних справ України про розрив дипломатичних відносин з державою-агресоркою. Він повідомив, що незабаром розгляне його.