У ньому мовиться про осіб, яким надається виключне право висловлювати офіційну позицію держави Україна щодо зовнішньополітичних питань. У переліку таких осіб тільки три – це глави держави, уряду та МЗС.

Також цікаво "Бла-бла-бла" не потрібні: Кулеба закликав Захід озвучити, як саме там готові покарати Росію

Кулеба запевнив, що указ Зеленського має на меті прибрати "хаос та самодіяльність"

Глава Міністерства закордонних справ України закликав не перекручувати указ президента про зовнішню політику. Як зазначив Дмитро Кулеба:

  • Це указ "про координуючу роль МЗС у зовнішній політиці".
  • А не "про те, хто що може коментувати".

Це указ про те, що замість хаосу і самодіяльності у зовнішній політиці з боку органів та посадовців, які не мають на це повноважень, приходять цивілізований порядок і виконання Конституції та Віденської конвенції про дипломатичні зносини,
– наголосив міністр закордонних справ.

І додав, що у першому пункті документу мовиться:

  • "Про офіційну позицію держави".
  • І про те, що "на трьох осіб покладена відповідальність" за саме офіційні заяви від імені держави.

А коментувати загалом зовнішню політику "можуть і будуть різні люди".

І спроби зараз нав’язати думку, що керівник Офісу Президента або речник МЗС не можуть давати коментарі – це спотворення реальності,
– підсумував Кулеба.

Також міністр відзначив відновлення режиму припинення вогню, домовленість щодо якого досягли у Тристоронній контактній групі щодо Донбасу.

Коротко про резонансний указ Зеленського щодо зовнішньої політики

На сайті глави держави 22 грудня опублікували президентський указ за номером 671/2021 "Питання координації зовнішньополітичної діяльності держави". І одразу перший пункт документу спровокував дискусії у суспільстві.

Він визначає, що "з офіційними заявами та коментарями з питань зовнішньої політики України та з ініціативами міжнародного характеру" можуть виступати тільки три посадові особи:

  • Президент України.
  • Прем'єр-міністр України.
  • Та міністр закордонних справ України.

Як вказано у документі, це зробили "з метою забезпечення єдності зовнішньополітичного курсу держави".

Важливе відео: Зеленський хоче у 2022 році отримати відповідь щодо вступу України в НАТО

Повний текст допису Дмитра Кулеби у фейсбуці:

Не перекручуйте указ президента.

Дякую всім за привітання з Днем працівника дипломатичної служби України.

Це був важливий рік з багатьма досягненнями. І це результат командної роботи в інтересах держави, українських громадян і українських експортерів.

Важливо, що саме у наше професійне свято вдалося добитися відновлення режиму припинення вогню. Це важливе досягнення. Я вітаю Андрія Єрмака з цим результатом важкої роботи. Останнім часом ТКГ нагадувала заїжджену платівку, і здавалося, що жодних рішень у ній досягти нереально. Але наполеглива робота і терпіння Єрмака та інших учасників цієї роботи дозволили досягти результату.

І ще більш важливо, що саме сьогодні Володимир Зеленський підписав указ про координуючу роль МЗС у зовнішній політиці. Це не указ про те, хто що може коментувати.

Це указ про те, що замість хаосу і самодіяльності у зовнішній політиці з боку органів та посадовців, які не мають на це повноважень, приходять цивілізований порядок і виконання Конституції та Віденської конвенції про дипломатичні зносини.

В першому пункті указу йдеться про офіційну позицію держави, а на трьох осіб покладена відповідальність саме офіційних заяв від імені держави.

Коментувати, виступати з роз’ясненням щодо зовнішньої політики можуть і будуть різні люди, уповноважені на це в установленому порядку. І спроби зараз нав’язати думку, що керівник Офісу Президента або речник МЗС не можуть давати коментарі – це спотворення реальності.

Тому не піддавайтеся на хайп і гарного вам вечора.