Так, угода про перемир'я на передовій діє ще з 27 липня 2020 року. Хоча її постійно порушують проросійські бойовики.

Важливо Біля кордонів України перебувають 122 тисячі російських військових, – Данілов

Збройні Сили підтвердили свою позицію неухильно дотримуватись режиму припинення вогню.

ЗСУ запевняють щодо своєї позиції послідовно та неухильно дотримуватись режиму припинення вогню, передбачених вищезазначеними Заходами, в тому числі щодо умов відкриття вогню у відповідь,
– мовиться у повідомленні.

Зауважимо, що українська делегація у ТКГ ще раніше готувала документ щодо повернення до режиму тиші на Донбасі.

Крок до деескалації

В Офісі Президента зазначили, що це свідчить про стриманий оптимізм щодо деескалації ситуації на Донбасі та розблокування мирного процесу. Виконувач обов'язків першого заступника глави делегації України в ТКГ Андрій Костін наголосив, що вперше за довгий час відчувається реальна можливість забезпечити тишу.

Каже, що українська сторона повністю готова до цього. Крім того, запевняє, що бачать готовність і іншої сторони до цього кроку. Особливо важливим цей результат, оскільки незабаром зимові свята.

Що треба знати про перемир'я

Режим тиші почав діяти на Донбасі з опівночі 27 липня 2020 року. Спершу пострілів на Донбасі дійсно стало менше, однак у 2021 році проросійські бойовики значно активізувалися.

Вони майже щодня відкривають вогонь у сторону позицій ООС, вбиваючи наших захисників. Ба більше, окупанти навіть обстрілюють житлові райони та будинку.

Ультиматум не спрацював, Путін готується до війни – дивіться у Теорії змови: