Припиніть демонструвати свою дріб'язковість, – Кулеба

Звинувачення Росії щодо кримських татар є абсурдними та політично вмотивованими. Про це міністр закордонних справ заявив на брифінгу 9 вересня.

Важливо "Увірвалися вночі": у Криму окупанти затримали родича заступниці Кулеби

Якщо ви не можете зупинити Україну від боротьби за Крим, то не треба зриватися на невинних людях. Якщо ви такі круті, то відповідайте нам на рівні міждержавних відносин, а не ницо переслідуючи невинних людей,
– сказав чиновник.

Він вкотре наголосив, що переслідуванням кримських татар Росія мстить за успішний саміт Кримської платформи. Однак Україна працюватиме, щоб звільнити цих людей і всіх інших політичних в'язнів.

Що відомо про затримання у Криму

  • Зранку 4 вересня окупанти увірвалися у будинок заступника голови Меджлісу Нарімана Джелялова. Його затримали та вивезли у невідомому напрямку.
  • Така ж доля спіткала ще кількох кримських татар. З'ясувалося, що серед затриманих є родич заступниці Кулеби Еміне Джепарової – Асан Ахтемов та його брат. Чоловіку призначили державного "адвоката", а того, що найняла сім'я, не впускають.
  • За словами Джепарової, у братів Ахтемових вибивають зізнання у тому, що вони не робили.
  • Чоловіків звинуватили у "диверсії". Санкція статті передбачає від 10 до 15 років ув'язнення. Окупанти хотіли, щоб Ахтемові сказали, що організатором диверсії був Джелялов.
  • 7 вересня російський суд обрав кримським татарам запобіжний захід – тримання під вартою до 7 листопада.

До теми Через незаконні затримання: Меджліс закликає до термінових консультацій Кримської платформи