Він врешті зняв провину за смерть Ісуса з єврейського народу. Злочини коять не народи, стверджує понтифік, а окремі можновладці. Відтак покладати провину потрібно саме на них.

Перша частина тритомника вийшла друком у 2007 році. Півторамільйонний тираж розійшовся майже одразу, відтак видавці випустили додаткові примірники на італійській і німецькій мовах. Перша книга папи не перевернула свідомість мирян, втім безумовно привнесла нове у богословську традицію. Друга книга - не виняток.

“Папа у своїй книзі дає чітко зрозуміти, що Ісус не був революціонером. Не слід шукати виправдання насиллю, навіть в ім’я релігії. Папа не згадує Іслам, втім в контексті і так зрозуміло, що йдеться про фундаменталістів і релігійних фанатиків”, - каже видавець Джозеф Фессіо.

В другій частині Бенедикт звернувся до Страсного тижня. Він описує події від входу Христа в Єрусалим до його Воскресіння. Втім Папа не просто описує, він проводить паралелі з сучасністю. Його трилогія є пересторогою людині, кажуть богослови, саме тому вона актуальна на всі часи.