Однак і сказала фразу, яка стала в українському суспільстві резонансною. Мовляв, нашій країні треба ще 20 років працювати, аби дійсно мати шанси увійти до складу Євросоюзу.

Думка до теми Тут питання, чи готова Європа, – політичний експерт про членство України в ЄС

"Те ж саме говорили й естонцям"

З цього приводу висловився міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 27 серпня в ефірі одного з українських телеканалів.

  • Заяву Кальюлайд він назвав недоречною.
  • І нагадав, що "трохи більше за 20 років тому західні країни таким же менторським тоном казали литовцям, латвійцям та естонцям: вам треба 20 – 30 років, щоб до ЄС і НАТО дозріти".

Тому, безумовно, мені було дивно чути ці слова від президентки Естонії. Я з нею розмовляв до цього, і вона була оптимістичною. Я не знаю, що на неї вплинуло, але ці заяви не відповідають дружньому характеру наших відносин,
– заявив Кулеба.

І додав, що Україна вже переказала обурення цими словами до естонського МЗС:

  • "Ми розчаровані такими заявами та вважаємо їх недоречними".
  • "Такі речі не повинні лунати від друзів та партнерів".

Зверніть увагу й на таке:

  • У переддень, 26 серпня, віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина сказала, що слова президентки Естонії – це скоріше сигнал про неготовність ЄС, аніж дійсно про неготовність України.
  • До слова, у тому ж інтерв'ю, яке з'явилося 25 серпня, Керсті Кальюлайд зробила ще кілька різких заяв. Наприклад, що не варто естонцям інвестувати в Україну – бо можна все втратити.