Прикметно, що в день удару російські пропагандисти не могли узгодити між собою, чи атака взагалі була. Згодом, як і низку разів до цього, рупори Кремля почали навперебій кричати, що це буцімто зробили українські військові.

До теми Крики, темрява та дим у Кременчуці: працівник ТЦ пригадав жахи ракетного удару

Путін відцурався від удару по торговому центру в Кременчуці

Російські окупанти приблизно о 15:50 27 червня випустили 2 крилаті ракети по Кременчуку. Одна з них, за словами радника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, потрапила на пустир, тож жертв, на щастя, не було. Однак інша поцілила у ТЦ "Амстор", де перебували приблизно тисяча людей.

Більша частина торгового центру зруйнувалася, поховавши під завалами мирних жителів. Рятувальники їхали на місце події з усього міста. Загалом до робіт залучили понад 100 співробітників ДСНС. Станом на 00:18 30 червня відомо про 18 загиблих. Ще приблизно 20 людей потрапили до списку зниклих безвісти.

Російські пропагандисти, аби виправдати свою загарбницьку армію, наголошували на тому, що удару не було або, якщо він був, то це зробили українські захисники. Потім вони почали заявляти, що відео з місця події – це постановка. Зауважте, що такої ж тактики вони дотримувалися після звірств росіян у Бучі, удару по вокзалу в Краматорську, пологовому будинку в Маріуполі тощо.

Варто прочитати Мер Кременчука спростував цинічні фейки, які росіяни поширюють після удару по ТЦ

Пізніше міноборони Росії зробило заяву, що росіяни дійсно запустили ракету по торговому центру. Проте він, мовляв, не працював, тож відвідувачів там не було. Натомість у ТЦ буцімто зберігали військову техніку.

Президент країни-терористки також цинічно відцурався від атаки. Він прокоментував удар по Кременчуку під час пресконференції після Каспійського саміту в Ашгабаді, повідомляє 24 канал.

Немає там ніякого теракту, ні по яких цивільних об'єктах російська армія ударів не завдає,
– заявив Путін.

Також він знову цинічно збрехав, заявивши, що українські військові розміщують свою техніку у мирних кварталах, ховають її на ринках, заводах та в інших місцях. Тому буцімто російські окупанти запускають туди ракети. Навіть на п'ятий місяць війни кремлівський диктатор продовжує переконувати усіх, що окупаційна російська армія "не стріляє по мирних об'єктах".

Зауважте, що за інформацією британської розвідки, російські окупанти роблять ставку на некеровані ракети, які є неточними, тож ризик жертв серед мирного населення збільшується. Однак життя українців росіян не хвилюють, адже вони дуже часто гатять саме по житлових будинках та інших цивільних об'єктах, що призводить до великої кількості загиблих та поранених.

Варто подивитися – момент влучання російської ракети у ТЦ "Амстор" в Кременчуці: відео