Неприємний інцидент міг трапитися на полях Генасамблеї ООН. Втім, в останні хвилини його вдалося уникнути.

Дивіться також Чи можливий великий прорив у контрнаступі ще цього року: прогноз Зеленського

Провокаційна мапа

Прем'єр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу захотів взяти на зустріч із Зеленським мапу світу. Тому, як пишуть ЗМІ, представники консульства Ізраїлю у Нью-Йорку принесли главі уряду цю мапу, втім вона виявилась застарілою. На ній зображена політична ситуація 1960-х років, а, отже, немає України як незалежної держави, лише у складі СРСР.

Як повідомляють ЗМІ, ізраїльська делегація вчасно помітила цей промах і швидесенько, за 10 хвилин до початку зустрічі Зеленського та Нетаньягу, карту прибрали.

Сам діалог президентів відбувся без ексцесів. Зеленський і Нетаньягу обговорили війну в Україні, атаки Росії на цивільну інфраструктуру та порти. Крім того, глава нашої держави запросив Ізраїль підтримати українську формулу миру.

Та сама мапа, яка могла породити нову кризу в українсько-ізраїльських стосунках / Фото Аріель Кахана

Напруження у стосунках України та Ізраїлю

Останній спалах непорозуміння між країнами пов'язаний з українськими біженцями. У серпні посольство України заявило, що у другій половині 2023 року понад 2 тисячі українців не пустили до Ізраїлю.

Раніше посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук зазначав, що між країнами найближчими днями може припинити працювати безвізовий режим. Коментуючи причини, він згадав про почастішання випадків депортацій українців з Ізраїлю. Особливого розголосу набула історія 10-річного українця, якого затримали в ізраїльському аеропорту і погрожували депортувати.

Крім того, у посольстві зазначали, що, якщо громадян України не припинять висилати з країни, тоді хасидів не пустять до Умані.

Втім, як бачимо, євреїв таки пустили до українського міста.

Скандали з мапами: останні новини

  • Останній рік став плідним на скандали із мапами. Найвідоміший з них – шарф із мапою прем'єр-міністра Орбана, в якому той навідався до футболістів національної збірної. На ньому частина Закарпаття чомусь "опинилася" у складі Угорщини.
  • На мапі з "російським Кримом" зганьбився популярний ютубер MrBeast.
  • Нещодавно у Китаї затвердили нові офіційні карти, на яких привласнили територію Росії. Йдеться про Великий Уссурійський острів.