Уряд у Берліні погодив заявку Польщі на передачу винищувачів МіГ-29 зі запасів Східної Німеччини Україні. Міністерство оборони Німеччини дозволило Польщі поставити Україні 5 винищувачів МіГ-29

Дивіться також Американський F-16 чи радянський МіГ-29: чому Україні треба західні літаки

Польща може передати Україні ще 5 літаків МіГ-29

"Я радий повідомити вам, що ми можемо пообіцяти нашим польським партнерам передачу Україні п'яти МіГ-29 з колишніх запасів НДР. Заявку ми отримали лише сьогодні. Я вітаю той факт, що ми у Федеральному уряді ухвалили це рішення разом", – зазначив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У 2002 році Німеччина продала Польщі 23 винищувачі МіГ-29, які Бундесвер отримав у спадок від армії Німецької демократичної республіки.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький 13 квітня оголосив про передачу Україні чергової партії винищувачів МіГ-29. Про це він повідомив під час дебатів, організованих аналітичним центром Atlantic Council у Вашингтоні, інформує РАР.

Ми поставимо ще одну партію (бойових літаків – 24 Канал),
– сказав Моравецький, говорячи про МіГ-29.

За словами Моравецького, польські військові більше не потребують МіГ-29. Глава польського уряду не уточнив кількість літаків, які увійдуть у нову партію, та терміни їх передачі.

Він зазначив, що польська військова авіація, яка налічує 48 винищувачів F-16, наразі користується підтримкою союзників, в тому числі США, які відправили чергову партію винищувачів F-22 на ротацію в рамках зміцнення східного флангу НАТО.

Моравецький нагадав, що поставки замовлених Польщею багатоцільових винищувачів F-35 очікуються в найближчі роки.

Словаччина та Польща передали Україні літаки: що відомо

  • Словаччина у березні 2023 року передала Україні чотири літаки МіГ-29 з 13, які обіцяла. Словацькі МіГи вже захищають небо над Харковом.
  • У квітні президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна передала Україні 4 винищувачі МіГ-29.
  • Також, за словами Дуди, Польща готується поставити Україні ще чотири літаки типу МіГ-29.