Скорочення, ймовірно, становитиме 20 мільярдів євро. До цього лише Угорщина виступала проти фінансування озброєння для України через фонд.

Дивіться також Альянс Вучича з воєнним злочинцем Шешелем і зв'язки з Росією: чого чекати від виборів у Сербії

Позиція Німеччини

Журналісти отримали доступ до неофіційного документа, у якому стверджується, що канцлер Олаф Шольц може зірвати майбутні спроби ЄС підтримати боротьбу України проти російського вторгнення.

Німеччина пропонує скоротити суму, яку вона виділяє для України у фонд Європейського Союзу на 20 мільярдів євро. Шольц наголошував, що повністю відданий фінансуванню України, проте рішення Конституційного суду Німеччини ускладнило передачу допомоги.

Військова підтримка України може бути надана або через фінансові внески до українського пакета в Європейський фонд миру, або у вигляді прямих поставок військового обладнання в Україну,
– йдеться у документі.

У Берліні зазначили, що прямі поставки зброї Україні мають зараховуватися як внески у фонд.

Також у документі повідомляється, нібито Франція прагне припинити поставки зброї через Європейський фонд миру із запасів держав. Країна хоче проводити "загальні закупівлі" у європейських виробників зброї.

Військова допомога Німеччини

  • Міністерка оборони Німеччини Анналена Бербок наголосила на важливості захисту України в зимовий період. Вона повідомила, що для підтримки країни Німеччина інвестує додаткові 11,5 мільйонів євро до Трастового фонду Україна – НАТО.
  • Відкриття німецького заводу Rheinmetall є дуже очікуваною новиною для України. Контракт мають підписати на початку наступного року. Перші танки з'являються вже у 2024 році.
  • В Україні буде розгорнута ще одна система Patriot від Німеччини через загрозу нових ударів по інфраструктурі. Наразі з Німеччини доставлені вже 4 системи IRIS-T, а найближчими роками ця кількість збільшиться.