В минулому така чітка позиція Німеччини була також. Про це заявила міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт.

Читайте також Обговорять Україну: лідери Франції, Німеччини та Польщі зберуться в Берліні

Ми не поставляємо зброю в кризові регіони, щоб не сприяти там подальшому загостренню. У конфлікті навколо України партнери повернулися за стіл переговорів у межах Ради Росія – НАТО та нормандського формату,
– сказала Ламбрехт.

Міністерка також наголосила, що тепер основне завдання – це деескалація. Адже Німеччина виступає за мирне вирішення конфлікту.

Думка Німеччини про Україну в НАТО

Прокоментувала Крістіне Ламбрехт і перспективу вступу України до НАТО.

За її словами, цього питання наразі "немає на порядку денному". Водночас вона зазначила, що подавати заявку на вступ до НАТО – це "суверенне рішення України".

Німеччина відмовляється постачати зброю

  • Країни ЄС та Штати активно передають Україні озброєння та військову допомогу. Але Німеччина досі не підтвердила навіть те, що передасть нашій державі військові захисні шоломи, які обіцяла.
  • У Німеччині неодноразово заявляли, що не будуть передавати зброю Україні. Але нещодавно у Християнсько-демократичному союзі країни підтримали "вибіркове" постачання озброєнь в Україну. Пояснюють це тим, що Київ повинен отримувати від Берліна зброю, призначену для оборони.
  • У Берліні наголошували, що допомагають нашій державі по-іншому. Зокрема, мали на увазі навчання українських військових у Німеччині.

Думка Польщі про позицію Німеччини: дивіться відео