Мовиться, зокрема, про навчання українських військових у Німеччині. Таку заяву під час брифінгу 2 лютого зробив Арне Коллатц, речник Міноборони країни.

Читайте також "Прислухайтеся до України": Естонія закликала Німеччину допомогти на тлі загрози з боку Росії

Берлін каже про інтенсивну співпрацю з Україною

У німецькому оборонному відомстві підкреслили, що упродовж тривалого часу інтенсивно співпрацюють з Україною у професійному плані. З 2014 року між державами діють двосторонні програми, зокрема – з підготовки кадрів вищого командного складу. Крім цього, вони стосуються й надання консультативної допомоги.

Скільки офіцерів ЗСУ зараз навчають у Німеччині

Речник німецького відомства уточнив, що станом на лютий 2022 року свою кваліфікацію у Німеччині підвищують 5 військових Збройних сил України. За його словами, це "дуже високопоставлені офіцери", які проходять підготовку в академії Генштабу або медичних закладах Бундесверу.

Німеччина не хоче постачати Україні зброю: що відомо

  • На початку 2022 року очільниця німецького МЗС Анналена Бербок відвідала Київ. Там вона заявила, що Німеччина не планує постачати оборонне озброєння Україні.
  • Втім, загалом у Берліні допускають надання зброї Україні, але наразі сподівається на переговори з Росією. "Ми підтримуємо ЗСУ нелетальними компонентами", – підкреслили в одній з партій.
  • Натомість Німеччина запланувала передати Україні 5 000 захисних військових касок. Міністр оборони Олексій Резніков жорстко відповів, що про це ніхто не просив.
  • Посадовець розкритикував блокування Німеччиною поставки зброї до України через НАТО. Він вважає позицію тамтешньої влади "дуже несправедливою".

Україна чи Росія – кого обере Німеччина: дивіться відео